Hrajeme.cz
Chystá se

Albi vydá oceňovanou strategickou hru Mombasa

Dobrou zprávu si pro všechny náročnější hráče připravilo Albi. Ještě v tomto roce vydá hru Mombasa od Alexandra Pfistera, která je určena pro 2–4 hráče od 12 let. Je to ekonomická strategie, která vás zavede do koloniální Afriky. Hráči podnikají v různých městech Afriky a jejich cílem je vydělat více peněz než ostatní.

Mombasa není hra, která by vás na první pohled ohromila svým tématem či provedením. Hráčské ohlasy u nás i zahraničí (viz například Jirka Bauma v článku po Essenu 2015) i herní ceny však upozorňují na to, že se jedná o podařenou hru, která stojí za vyzkoušení. Mombasa získala například cenu německé veřejnosti Deutscher SpielePreis 2016 a mezinárodní cenu IGA 2016 (International Gamers Awards). Těšit se můžete na propracovanou, komplexní hru, která vám umožňuje hledat různé strategie vedoucí k vítězství.

Hra šikovně kombinuje několik herních mechanik. V každém kole si hráči ze své ruky zvolí akční kartu, kterou současně odhalí a provedou akce. Svůj vliv rozšiřují hráči pomocí obchodních stanice, které postupně umisťují po celém africkém kontinentu.

Českého vydání bychom se měli dočkat v listopadu či prosinci.

Ukázka krabice – Essen 2015.Herní deska – Essen 2015.Hráčská deska – Essen 2015.

Související články:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář