Hrajeme.cz
O hrách a hraní

Nové Hrajeme slaví dva roky

Tak jsme uzavřeli druhou sezonu Hrajeme.cz v nové podobě a v nezávislé redakci. Za poslední rok se toho událo hodně. A to i díky vám, návštěvníkům portálu Hrajeme.cz. Váš zájem o novinky a recenze, zapojení do soutěží, hodnocení her v katalogu, sdílení příspěvků mezi vašimi přáteli, to nám dodává chuť a energii připravovat nové příspěvky a vylepšovat web. Dovolte mi proto malou rekapitulaci.

Hrajeme má letos ještě jedno výročí, a to 15 let od založení. Portál byl založen začátkem roku 2001 a dlouhou dobu představoval jediný ucelený zdroj informací o moderních společenských hrách u nás.

Napište nám do komentáře pod článkem krátký vzkaz, přání, co se na Hrajeme.cz rádi využíváte, co vás zajímá, o co dalšího byste měli zájem.

Co se za poslední rok podařilo

Máme novou cenu Hrajeme.cz

cena-hrajeme-nahled2Podařilo se připravit nový koncept pro herní cenu, která je ušita na míru uživatelům u nás. Jejím záměrem je pravidelně vybírat nejlepší hry vydávané u nás a pomoci tak v orientaci veřejnosti na českém trhu s moderními deskovými hrami. Vyhlásili jsme první Doporučené hry a první Hvězdu Hrajeme.cz za rok 2016. Hry vybírá odborná porota složená ze zkušených hráčů, specializovaných prodejců, prezentátorů a recenzentů. Díky všem, kteří se na výběru podílejí.

Soutěže

Za poslední rok jste se mohli zapojit do 40 soutěží a vyhrát některou z aktuálních novinek, například Běsnění Drákuly, Velká kniha strašlivých čar, Robinson Crusoe, Zámky šíleného krále Ludvíka, K2Pacals Rocket.

Nové příspěvky každý den

Pokud jste pravidelnými návštěvníky, tak jste jistě zaznamenali, že každý den najdete na Hrajeme.cz něco nového – nový příspěvek nebo Rychlou zprávu. Za poslední rok vyšlo 369 článků (novinek, soutěží, recenzí, akcí, …), Rychlých zpráv nepočítaně. To je v průměru jeden příspěvek každý den.

Žebříček BoardGameGeek (BGG) a Hrajeme.cz

Nejspíš jste již také zaznamenali, že na Hrajeme najdete i žebříčky světového herního portálu BGG s odkazy do katalogu Hrajeme.cz (pokud zde hra je uvedena), takže se s nimi mohou seznámit i ti, kdo nevládnou angličtinou nebo nechtějí komplikovaný BGG procházet.

Díky vám přibyly stovky hodnocení ke hrám v katalogu Hrajeme.cz, tím se také plní a upravuje náš žebříček her. Sdílením svých zkušeností s hrami, které jste již vyzkoušeli, pomáháte s výběrem vhodné hry i dalším lidem. Vaše hodnocení nemusí být dlouhé. Stále se tak můžete zúčastnit soutěže o hodnotné hry, například Blood Rage, Robinson Crusoe či Star Wars: Rebelie.

Připomínám také, že do žebříčku Hrajeme.cz se mohou dostat jen hry, které mají více než 20 hodnocení. Některým hrám zbývá jen málo…

Co oceňujete – z anket a průzkumů

  • Pravidelné články o novinkách.
  • Představování chystaných českých vydání her.
  • Pozvánky na akce.
  • Recenze her.
  • Kalendář novinek – vydané hry a chystaná vydání během roku.
  • Žebříček her.
  • Katalog her.

Návštěvnost roste

Velmi nás těší, že návštěvnost meziročně stoupla o 30 % a že si na Hrajeme.cz nachází cestu zkušení hráči i široká veřejnost. Každý zde najde to, co ho zajímá. Věříme ale, že portál může být užitečný i pro řadu dalších lidí a zájemců o hry. Prosíme a vyzýváme, doporučujte Hrajeme.cz svým přátelům a známým, sdílejte to, co vás zaujalo, pomozte nám rozšířit povědomí o tomto specializovaném portálu. Odměníme se vám pravidelnými a hodnotnými příspěvky. Nápadů máme hodně.

Pište nám

Pokud narazíte na nějakou nepřesnost či nefunkčnost, napište nám na náš redakční e-mail redakce@hrajeme.cz nebo prostřednictvím kontaktního formuláře na stránce Kontakt.

Budeme také rádi za vaše postřehy, připomínky a přání. Nebojte se ale také pochválit to, co se vám líbí.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář