Hrajeme.cz
Herní ocenění

Cenu IGA 2016 získaly hry Mombasa a 7 Wonders: Duel

Nejlepší strategickou hrou pro více hráčů se podle mezinárodní poroty International Gamers Awards stala pro rok 2016 hra Mombasa a nejlepší strategickou hrou pro dva hráče hra 7 Wonders: Duel. Mombasa, tato na první pohled nenápadná hra, tak zabodovala v další anketě (Deutscher SpielePreis – vítěz, Kennerspiel des Jahres – doporučení). Stejně tak 7 Wonders: Duel, ale u ní se to dalo čekat, protože se jedná o velmi výbornou úpravu zdařilé hry 7 Wonders, u nás vyšla jako 7 divů světa. Slavnostní vyhlášení proběhne během veletrhu SPIEL v Essenu.

Porota udělující cenu IGA je složená z herních odborníků z celého světa. Najdete mezi nimi například jména jako Ferdinand de Cassan z Rakouska, Scott Alden ze Spojených států, spoluzakladatele BoardGameGeek, W. Eric Martin, který píše BoardGameGeek News, Stuart Dagger, který je editorem magazínu Counter, a mnohé další z Itálie, Německa, Nizozemí. Vítěze vybírá metodou preferenčního hlasování. Podrobnosti najdete na webu IGA.

Mombasa – pro 2–4 hráče od 12 let (autor: Alexander Pfister, vyd. eggertspiele)

Mombasa-boxJe to ekonomická strategie, kterou ocení náročnější hráči. Hra vás zavede do Afriky z koloniální doby. Hráči představují investory v různých společnostech, které obchodují v Africe, a jejich cílem je vydělat co nejvíce peněz. Porota ocenila její náročnost a množství možných strategií, které vás mohou dovést k vítězství. Dobře hru hodnotil již Jirka Bauma zde na Hrajeme.cz po loňském Essenu, kde byla hra představena.

Dobrou zprávou pro nás je, že Mombasa vyjde i u nás, a to ještě v tomto roce. České vydání připravuje Albi.

7 Wonders: Duel – pro 2 hráče od 10 let (autoři: Antoine Bauza, Bruno Cathala, vyd. Repos Production)

7-Wonders-DUEL-boxTato hra je velmi zdařilou předělávkou úspěšné karetní hry 7 divů světa pro dva hráče. Nás zaujala již na loňském veletrhu v Essenu. Také zde během tří věků postavíte své město. Možností, jak zvítězit je ale více, například pomocí vojenské síly. I díky dalším úpravám vznikla nová, samostatná hra.

Během října vyjde pod názvem 7 divů světa: Duel i u nás. České vydání připravil Blackfire.

Odkaz:

Související články:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář