Hrajeme.cz
Nové hryPro dětiPro rodinné hraní

Blackfire připravil tři pěkné dětské hry s dřevěnými dílky

Tři následující novinky potěší především rodiče a jejich předškolní ratolesti, ale i mladší školáky. Veselý kurník, Klauniáda i Tučňáci jsou hry, které obsahují krásně zpracované dřevěné dílky, s nimiž si děti rády pohrají i jako s hračkou. Hry pocházejí z dílky Blue Orange, české vydání připravil Blackfire. Děti si s nimi procvičí paměť, jemnou motoriku a smysl pro rovnováhu. Jsou rychlé a je u nich legrace. Pravidla jsou jednoduchá, takže hned můžete začít hrát. Díky kvalitnímu materiálu a krabicím z pevného kartonu hry vydrží i dětské zacházení.


Klauniáda – pro 1–6 hráčů od 3 let na 10 minut

klauniada-box3dV této hře je velký houpací klaun, který miluje žonglování. Jeho velké zelené boty mu ale trochu překáží. Úkolem hráčů je pomoci mu s žonglovat s co nejvíce míčky tak, aby mu žádný nespadl. Míčky mají podobu různě velkých válečků, které postupně umisťujete na klauna. Nevybíráte si je ale sami, dostanete je od spoluhráče. Vyhraje ten, kdo umístil poslední míček, který nespadl.

Klauniádu si mohou děti zahrát i samy. Mají umístit co nejvíce míčků na klauna tak, aby žádný z nich nespadl.

Odkaz: Klauniáda v katalogu Hrajeme.cz

 

Veselý kurník – pro 1–4 hráče od 4 let na 10 minut

vesely-kurnik-boxcz3dVeselý kurník je druhá vyvažovací hra. Zavede vám mezi slepičky do kurníku. Na rozdíl od Klauniády dílky nepřidáváte, ale odebíráte. Vaším úkolem je sebrat z bidýlka co nejvíce slepiček, stohů sena a dřevěných kol. Vtip je v tom, že bidýlko leží na vratké plošině, takže je nestabilní. Hra končí buď tehdy, když seberete všechny dílky, nebo když se kurník zbortí. Každý dílek má svou bodovou hodnotu, takže si na konci lehce spočítáte body. Ten hráč, který způsobil zborcení kurníku, si odečte pět bodů. Hráč s nejvyšším počtem bodů zvítězí.

S mladšími dětmi můžete hrát tak, že body nepočítáte. Zvítězí ten, kdo vezme jako poslední dílek z bidýlka, aniž by zbořil kurník.

Odkaz: Veselý kurník v katalogu Hrajeme.cz

 

Tučňáci – pro 1–4 hráče od 4 let na 15 minut

tucnaci-boxcz3dHra obsahuje krásné dřevěné figurky tučňáků a také dřevěná vajíčka, která mohou tučňáci „vysedávat“. Krásně je dokáží zakrýt. K tomu máte dvě dvě speciální kostky, které ukazují barvy. Tučňáci jsou jednoduchou paměťovou hrou pro předškoláky a mladší školáky. Cílem je získat co nejvíce tučňáků na svou kru. Získáte je tak, že hodíte kostkami. Vaším úkolem je najít vajíčka barev, které určily kostky. Zvednete některého tučňáka, aby bylo vidět vajíčko, které skrývá. Pokud má barvu, kterou hledáte, tučňák je váš. V opačném případě vajíčko opět zakryjete a hraje další.

Hra umožňuje dvě varianty. V jednodušší se díváte jen pod tučňáky na herní ploše. V pokročilé pak můžete nahlížet i pod tučňáky, které mají ostatní hráči již na své kře. Mohou se tedy přesouvat mezi ledovci. Zvítězí ten, kdo sebere šestého tučňáka, nebo ten, kdo jich má nejvíce.

Odkaz: Tučňáci v katalogu Hrajeme.cz

 

 

Klauniáda, Veselý kurník a Tučňáci v katalogu Hrajeme.cz:

Související články:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář