Hrajeme.cz
Chystá sePořadyVideo

Blackfire připravuje hry Narcos a Gizmos

Na Večeru Hrajeme.cz oznámil chystané novinky také Blackfire. Jednou z nich je hra Narcos pro náročnější hráče, druhou pak je rodinná hra Gizmos. Obě jsou z dílny Cool Mini or Not a všechny přítomné zaujaly. Pojďme se na ně blíže podívat, ať víte na co se můžete těšit.

Narcos je semi-kooperativní hra vytvořená podle stejnojmenného seriálu, který jste mohli sledovat na Netflixu. Ze seriálu také čerpá pro grafické ztvárnění postav. Hra je určena pro 2–5 hráčů. Jeden se ujme role El Patróna, Pablo Escobar, ostatní představují příslušníky DEA, Policía Nacional de Colombia, Cali Cartel či guerrillovou skupinu. Jejich úkolem je společnými silami chytit Pablo Escobara. Ten se ukrývá někde na mapě a posílá své nohsledy, aby plnili jeho rozkazy a rozšiřovali jeho vliv. Pronásledovatelé vyhrají, pokud Pablo Escobara chytí dvakrát (stejně jako ve skutečnosti). Pablo Escobar naopak zvítězí, pokud jeho vliv dosáhne určité úrovně.

Hra by měla být dostupná na jaře 2019. Z prvního popisu a obrázků to vypadá na dobrodružnou hru, která bude mít napětí a atmosféru. Na hodnocení si ale budeme muset počkat.

Gizmos si již můžete vyzkoušet, protože některé speciálky tuto rodinnou hru nabízejí. České vydání by se mělo objevit v prvním čtvrtletí 2019. Hra obsahuje zásobník na barevné kuličky a řadu karet několika úrovní. Na první pohled proto připomíná jednak Výbušné lektvary, jednak Splendor. Hra je určena pro 2–4 hráče od 10 let. Hráči představují vědce-konstruktéry, kteří se snaží sestrojit nejlepší stroj. K dispozici máte čtyři typy kuliček nabitých energií, které vám pomáhají při konstrukci a fungování stroje.

Chystané novinky a další hry vám také ukáže Michal Ekrt v novém dílu pořadu 12to12 (délka videa: 11:06 min.), podívejte se:

Související články:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář