Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Carcassonne Safari vás zavede do africké savany

Carcassonne je úspěšný koncept, který má stále co nabídnout. Nově to dokazuje samostatná hra Carcassonne: Safari, která je plné afrických zvířat, nechybí slon, žirafa, lev, opice. Hra je určena pro 2–5 hráčů od 7 let a u nás ji vydal MindOK. Možná si říkáte, proč byste měli sáhnout po dalším Carcassonne? Po prvních hrách mohu říci, že se jedná o jedno z nejlepších tematických úprav hry. Přináší totiž nový způsob bodování a s ním spojené úpravy, takže musíte přemýšlet trochu jinak. Zároveň si hra zachovala jednoduchost a přístupnost pro rodinné hraní a jednu partii zvládnete do 30 minut. Safari má více herních prvků a je taktičtější než původní Carcassonne.

Ve hře přikládáte kartičky krajiny k sobě tak, jak jste u Carcassonne zvyklí. Musí na sebe přesně navazovat. Krajinu tvoří savana, buš, pěšiny. Na jednotlivých kartičkách se objevují různá zvířata. V této hře se boduje tak, že kdykoliv uzavřete pěšinu nebo buš, spočítáte druhy zvířat. Celkový počet nehraje roli. Čím více druhů zvířat na pěšině či v buši je, tím více bodů obdržíte. V buši navíc dostanete další body za všechny ptáky. Bodový zisk si můžete zvýšit díky napajedlům, která se vám podařilo získat, když je použijete.

Napajedla jsou novým prvkem hry. Nemusíte je použít jen ke zvýšení zisku bodů při bodování pěšin a buše. Další možností je zakládat napajedla. Uděláte to místo umístění figurky na libovolnou kartičku, nemusí to tedy být ta, kterou jste právě položili. Poté na napajedlo musíte položit svou figurku. Získáte za to 3 body. Pokud přikládáte další dílek, bodů obdržíte více. Poslední čtvrté uzavře kruh napajedla, takže si hráč může vzít figurku zpět a získá tři body. Další dílek napajedla můžete přiložit, i když je u něj cizí figurka. Napajedla vám mohou přinést slušný příjem bodů. Získáváte je pomocí obsazovaní baobabů.

Dalším novým prvkem hry je figurky dvou džípů. Stojí na místech pro kartičky krajiny. Můžete je přemisťovat dvěma způsoby. Když přiložíte kartičku na místo, kde džíp není a ve svém tahu neumístíte žádnou figurku, můžete jeden z džípů přemístit tak, aby sousedil s jednou či více kartičkami krajiny. Žádné body nezískáte, můžete ale přilákat jiného hráče, aby zahrál právě na tomto místě. Druhou možností totiž je, že přiložíte kartičku na místě, kde džíp stojí, a pak ho přesunete jinam. Za to obdržíte 3 body.

Novou verzi hry Carcassonne mohu doporučit každému, kdo má tuto hru rád a chce něco nového.

 


Související odkazy:

Carcassonne: Safari v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář