Hrajeme.cz
Herní ocenění

Cenu Grand Prix na veletrhu FOR TOYS získala novinka Photo Pixel Art

V rámci veletrhu FOR TOYS, který se konal 8.–11. října 2015 na výstavišti v pražských Letňanech, udělila odborná porota cenu Cenu Grand Prix. Uděluje se každoročně exponátům, které přinášejí pokrok ve svém oboru. Letos cenu získala firma Pygmalino za novinku Photo Pixel Art.

Photo Pixel Art je inovativní tvoření portrétů, které je založeno na využití barevných kolíčků, jimiž autor pokrývá vytištěnou fotografii. Když se podíváte ze správné vzdálenosti, jakoby zázrakem splynou a vytvoří obrázek s tisíci nových barev a odstínů. Jde o princip tzv. optického mísení barev v oku diváka, který používali už pointilisté na konci 19. století. Předseda hodnotící komise Jan Šťastný zdůraznil, že Photo Pixel Art je nová hra určená pro celou rodinu se širokými možnostmi uplatnění a navíc se jedná o produkt, který není na jedno použití, ale je možné změnit motiv fotografie.

Photo-Pixel-Art-Grand-Prix-2015„O ceně rozhodovala přísná odborná porota. Pro zisk ceny Grand Prix bylo nutno splnit kritéria, mezi která patří: netradiční nápad, progresivní technologie, mimořádná kvalita za přijatelnou cenu a ekologická hlediska,“ dodává majitel firmy Pygmalino Milan Katrušák.

Celkem se pražského veletrhu hraček FOR TOYS zúčastnilo 208 vystavovatelů z České republiky. Společnost Pygmalino získala hlavní cenu v konkurenci osmi inovativních firem, které byly do soutěže zařazeny.

Jak funguje Photo Pixel Art  vám ukáže krátké video (délka videa: 1:22 min.):

Odkaz: Více o Photo Pixel Art najdete na webu

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář