Hrajeme.cz
Herní oceněníPřečtěte si

Ceny Golden Geek 2014 byly vyhlášeny

Uživatelé herního portálu BoardGameGeek během ledna nominovali hry na cenu Golden Geek za rok 2014 a z nominací volili nejlepší hry. Volba včera skončila a dnes zde již máme výsledky. Můžeme si tak představit nejlepší hry jednotlivých kategorií, vítěze a hry, které se umístili na druhém místě. Mezi nejlepšími jsou například Splendor, Star Realms, Patchwork, Dead of Winter, Imperial Settlers, tedy hry, který u nás vyšly nebo v tomto roce vyjdou.

Ještě musíme zmínit, že hra Alchymisté od CGE, jejichž české vydání připravili ve spolupráci se společností MindOK, se umístila na druhém místě v kategorii věnované inovativním hrám.

Paralelně s volbou deskových her se vybíraly také nejlepší RPG hry (role playing game) a videohry včetně mobilních verzí. Skvělou zprávou je, že elektronická verze Galaxy Truckera od CGE se stal vítězem kategorie nejinovativnější hra a v kategorii nejlepší mobilní hra Galaxy Trucker skončil druhý. Výborný výsledek, který si rozhodně zaslouží.

Golden Geek Awards 2014

Hra roku (Board Game of the Year)

Hra pro 2 hráče (2-Player Game)

Abstraktní hra (Abstract Game)

Grafické zpracování (Artwork & Presentation)

Karetní hra (Card Game)

Dětská hra (Children’s Game)

Rozšíření (Expansion)

Rodinná hra (Family Game)

Inovace (Innovative)

Páry hra (Party Game)

Print & Play

Solitérní hra (Solo Game)

Strategická hra (Strategy Game)

Tematická hra (Thematic Game)

Válečná hra (Wargame)

Nejlepší pořad (Best Podcast)

 

Zdroj: BoardGameGeek


Související články

 

Mohlo by vás také zajímat

3 komentáře

Patchwork nebude jen pro švadlenky | Hrajeme.cz 2.3.2015 at 0:09

[…] získal nominace na cenu Golden Geek 2014 v kategoriích Nejlepší hra pro dva a Nejlepší abstraktní hra. Nakonec se stal vítězem mezi […]

Připojte svůj komentář