Hrajeme.cz
Chystá se

Patchwork nebude jen pro švadlenky

Pěkných her, které jsou určeny speciálně pro dva hráče, není nikdy dost. Proto nás potěšila zpráva, že MindOK letos vydá hru Patchwork. Jejím autorem je Uwe Rosenberg, který stojí za hrami jako Agricola, Fazole, Le Havre. Ale nemusíte mít obavu, Patchwork je jednoduchá a rychlá hra. Určena je i pro děti od 8 let a jednu partii zvládnete i za čtvrt hodiny.

Patchwork-hra-Essen2014Hráči ve hře vytvářejí přikrývku složenou z různobarevných dílků záplat různých tvarů. Mají přitom omezený čas, který se zaznamenává na časové stupnici ve tvaru spirály. Na tahu je vždy hráč, jehož žeton času je vzadu. Hráči se tedy nutně nestřídají. Dílky záplat nakupují za knoflíky a umisťují je na svůj plán přikrývky (má rozměr 9 x 9 políček).

Cílem hry je zaplnit pokud možno celou přikrývku a získat co nejvíce knoflíků. Za nevyplněné pole se 2 body odečítají, za každý knoflík je 1 vítězný bod. Vítězem se stane hráč s více body.

Patchwork získal nominace na cenu Golden Geek 2014 v kategoriích Nejlepší hra pro dva a Nejlepší abstraktní hra. Nakonec se stal vítězem mezi abstraktními hrami.

České vydání hry by mohlo být k dispozici již v půlce dubna.

 

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Patchwork si můžete vytvořit již nyní | Hrajeme.cz 11.3.2015 at 23:10

[…] to tak dlouho, co jsme oznamovali, že MindOK připravuje české vydání hry Patchwork. A ono již bude do konce týdne dostupné v […]

Připojte svůj komentář