Hrajeme.cz
Chystá se

CGE připravuje novou edici Through the Ages a další novinky

Civka Vládi Chvátila, neboli Through the Ages: Příběh civilizace, je stálicí herních žebříčků a dlouhodobě jednou z nejlépe hodnocených her vůbec (aktuálně je čtvrtá). O jejích kvalitách vypovídají i ceny, které získala brzy po vydání (IGA, Golden Geek, hra roku v několika zemích), přestože se jedná o náročnou strategickou hru a její jedna partie vám zabere nejméně dvě hodiny, ale spíš více. Už se nějakou dobu šušká o jejím novém vydání. Z tábora Czech Games Edition (CGE) nyní přišla skvělá zpráva. Civka bude, a hned v nové edici v lepší grafice a dalšími úpravami. CGE ji s Vláďou Chvátilem připravují pro podzimní veletrh her v Essenu.

Czechgaming2015-Civka3Nová edice Through the Ages bude mít větší karty, takže na nich budou moci být i pěkné obrázky, což podpoří celkovou atmosféru hry. Testování to potvrdilo. Upraven bude i další herní materiál, aby se vše dobře vešlo na stůl a bylo přehledné pro hráče. Mírně budou upravena pravidla a některé karty, což by mělo podpořit vyváženost hry. Všechny změny do prototypů ještě nebyly zapracovány, ale na zájmu i ohlasech bylo vidět, že se připravovaná edice líbí.

Vydání nové hry, ale i nové edice je náročný proces, který obnáší mnoho hodin testování a ladění. CGE každoročně v březnu zkouší nové hry na akci nazvané Czechgaming, kam si zve přátele a partnery. Letos proběhla o minulém víkendu na Vysočině. Kromě Civky se zde testovala celá řada dalších her.

Czechgaming2015-náhledNovou hrou bude Klub ztroskotanců od Vládi Suchého. Je to optimalizační hra pro 2–5 hráčů. Hráči představují členy klubu, kteří se předhánějí v tom, kdo dřív finančně zkrachuje, ztratí přízeň voličů či dobré vztahy. Hra má tři moduly, které se dají libovolně kombinovat. Hra patří do rodiny Dědictví a jednotlivé moduly fungují také jako rozšíření této hry.

Testovalo se také několik rozšíření dalších her. Démonický balíček karet ke hře Tash-Kalar: Aréna legend přináší nový prvek v podobě magické brány, kterou někteří démoni dokážou vyvolat. Ta pak hráči poskytuje nové ničivé možnosti. Graficky budou karty opět excelentní. Katúš Kotry také testoval minirozšíření ke svým Alchymistům. Hráči do začátku dostávali různé věci a v průběhu si mohli koupit alchymistickou knihu, která jim prozradila víc o jedné surovině, takže ji nemuseli tolik testovat. Někteří si také vyzkoušeli úpravy hry Tzolk´in: Mayský kalendář.

Nové rozšíření ke hře Galaxy Trucker vám umožní plnit různé úkoly a získávat za ně kredity navíc. Budete například převážet křehký či nebezpečný náklad, důležitého pasažéra. S tím se pojí i nové herní dílky lodí. Díky němu si budete moci zahrát i více různých letů obdobně jako je to v kampani elektronické verze hry. Novinky, které se osvědčily na mobilních zařízeních, se tak dostanou i zpátky do deskové podoby.

Czechgaming2015-Adrenaline2Příznivci atmosférických stříleček si mohli vyzkoušet upravenou a vyladěnější verzi hry Adrenaline, která je inspirovaná počítačovými hrami. Každý představuje vojáka v prostorách, kde vzájemně bojují každý proti každému. To bude něco pro kluky. Naopak příznivci fantasy světa hry Diablo mohli ověřovat své schopnosti proto zástupům skřetů. Každý má svou postavu, kterou postupně vybavuje, aby mohl zdolat silnější nepřátele. Přitom plní různé úkoly, protože na konci zvítězí ten, s největším počtem bodů.

Celá akce byla výborně připravená a zdařilá. Především se hrálo, ale také diskutovalo o možném vyladění jednotlivých her a připravovaných rozšířeních. Autoři mohli hned aplikovat úpravy a ověřovat je, takže bylo možné sledovat samotný proces ladění hry a účastnit se ho.

Nová edice Through the Ages bude v Essenu v angličtině. České vydání ve spolupráci s CGE připravuje MindOK. Těšíte se?

 

Vláďa ChvátilThrough the AgesThrough the AgesThrough the AgesTash-KalarPrototyp hry Adrenaline.Tash-KalarTash-KalarTzolkinTzolkinDiabloDiabloKlub ztroskotancůKlub ztroskotancůKlub ztroskotancůKlub ztroskotanců

Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Deskofobie zpovídá Petra Murmaka z CGE | Hrajeme.cz 20.5.2015 at 22:56

[…] CGE připravuje novou edici Through the Ages a další novinky […]

Připojte svůj komentář