Hrajeme.cz
Chystá se

Co Albi ještě chystá v rámci edice Mozkovna pro 2021

Albi dnešní Game Day věnovalo připravovaným novinkám v edici Mozkovna. Patří do ní hry, které procvičí vaše mozkové závity. Mají podobu her, únikovek, knížek plných rébusů. Najdete v ní hry rozvíjející logické myšlení, paměť, dedukci. Jedná se o menší hry, které potěší malé i velké hráči, kteří mají rádi hádanky, šifry a logické úkoly.

Vzhledem k počtu a různorodosti novinek letos Albi rozdělilo oznámení chystaných her do několika částí. Můžete se těšit na další díly.


Únikovka: R.U.R.

pro 1–6 hráčů | 90+ minut | 12+ let

Hra plná rébusů inspirovaná slavným Čapkovým dramatem. Únikovka R.U.R. na uvedené dílo navazuje – hráči mají za úkol zachránit lidstvo ve chvíli, kdy už svět ovládli roboti. Kromě zajímavé zápletky inspirované divadelní hrou, která dala světu slovo „robot“, přináší R.U.R. i unikátní průhledné plastové karty, díky kterým je potřeba k řešení rébusů přistupovat odlišně než v jiných únikovkách.

Únikovka: R.U.R. vychází na podzim.


Únikovka: Útěk na západ

2-6 hráčů / 90+ minut / 12+ let

I na Útěku na západ je zřejmý jeho původ v české kotlině. Hráči se v této Únikovce pokusí pomoci Pavlovi s jeho pokusem uprchnout skrz železnou oponu do západního Německa. Nebude to ale jednoduché. S karet s jednotlivými rébusy budou hráči vytvářet mapu, která by měla Pavlovi pomoci v jeho cestě za svobodou.

I Útěk na západ vychází na podzim.


Deckscape: Crew vs Crew

pro 2–6 hráčů | 60+ minut | 12+ let

Úniková hra, ve které proti sobě dvě skupiny luštitelů, přičemž jen jedna se může včas zmocnit pirátského pokladu. Rébusy jsou v Crew vs Crew ušity na míru kompetitivnímu hraní.


Mensa IQ Test

Sada karetních rébusů určených k měření inteligenčního kvocientu, které využívá organizace Mensa.

Mensa IQ Test vychází v srpnu.


Detektivní únikovka: Marie

pro 1–5 hráčů | 90+ minut | 18+ let

Druhá trilogie Detektivních únikovek dějově navazuje na úspěšnou první sérii inspirovanou počítačovými adventurami. Hráči tentokrát budou na stopě Marie, hlavní antihrdinky předchozí řady. Druhá řada by měla nabídnout stejně nekompromisní děj, a také více detektivní a deduktivní práce. Jednotlivé díly tentokrát nesou názvy Živá nebo mrtvá, Tajemství známky a trilogie vrcholí s dílem Strážci zla.

Druhá řada Detektivních únikovek vychází v září.


Vražda k večeři: Smrt mladého důstojníka

pro 3–6 minut | 90+ minut | 14+ let

Smrt mladého důstojníka je prvním naším zástupcem žánru „murder mystery“, tedy instantních LARPů (live action role-playing) s kriminální tématikou. Ve Smrti mladého důstojníka se vžijete do rolí (tentokrát doslova) svědků vraždy důstojníka československé armády ve 20. letech minulého století. Podaří se vám odhalit vraha (a strávit u toho příjemný večer)?

Smrt mladého důstojníka vychází v říjnu.


Společenská hra Mozkovna

pro 2–6 hráčů | 60+ minut | 12+ let

Velká hra přinášející v jednom balení takřka všechny výzvy, se kterými se můžete v edici Mozkovna setkat. Uvnitř krabice najdete logické, grafické, textové a vědomostní úlohy, a také úkoly, které prověří Váš postřeh a paměť. Body získáte nejen za správně vyřešené úlohy, ale také za přesné sázky na výkony svých protihráčů.

Společenská hra Mozkovna vychází už v červnu.


Albi Game Day – Mozkovna edition 8. května 2021 (video):

0:00​ Zkrácená pre-show
5:43​ Keynote s oznámeními
28:15​ Q&A s Michalem Šmídem a Honzou Cíznerem
1:09:21​ Rozhovor s tvůrcem Únikovek R.U.R. a Útěk na západ Honzou Chabrem
1:47:26​ Hraní společenské hry Mozkovna s jejím autorem Honzou Cíznerem
2:51:40​ Hraní deduktivní hry Prolom kód


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář