Hrajeme.cz
Chystá seO hrách a hraní

Co ještě chystá Albi? Hvězdoplavce, Hlavně klid!, My Little Scythe

Albi oznámilo další novinky, které by měly dorazit v prvním čtvrtletí 2020 a také upřesnilo termín vydání her, o nichž jsme se dozvěděli na Albi Game Day. A není toho opět málo. Již tento pátek 1. listopadu celosvětově vychází hra Tapestry, jejímž autorem je Jamey Stegmaier. S prvními dojmy jsme se s vámi podělili v samostatném článku.

Velmi očekávané jsou příběhové karetní hry Změňte osud. Vypravíte se v nich do minulosti, abyste zabránili smrti určité osoby v budoucnosti. Jeden příběh Třešňové květy se bude odehrávat v Japonsku, druhý Strouha plná krve v Chicagu 20. let minulého století a třetí Kletba z minulosti až ve starověkém Egyptě. Vyjít mají také začátkem listopadu.

Pokud máte karetní hry, ve kterých to jiskří při střetu kouzel, příšer či hrdinů, pak jistě nedočkavě vyhlížíte hru SiegeStorm. Chystá se SiegeStorm liga, která odstartuje již 24. listopadu. Finále proběhne na Albi Game Day v sobotu 25. dubna.

V průběhu listopadu mají dorazit také rozšíření her Karak a Robinson Crusoe. Karak: Regent přinese 4 nové postavy, 2 nové typy terénu, 2 nové nepřátele a nový režim Pán Karaku. Dorazit by měl již začátkem měsíce. Později se dočkáme i rozšíření Robinson Crusoe: Záhada ztraceného města, které bude obsahovat příběhovou kampaň, nový systém příčetnosti či hororový režim.

Rozšíření silné tematické hry This War of Mine: V obležení by mohlo dorazit na přelomu února a března 2020. Těšit se můžete na novou příběhovou knihu, která bude obsáhlejší, než byla v rozšíření Město sutin.

Na jaře vyjde nový Catan: Hvězdoplavci. Jak název napovídá, hra vás zavede do vesmíru. Původní edice pochází z roku 1999. Nová podoba řeší kromě grafického zpracování i variabilitu a délku herní partie, aby hra odpovídala současným požadavkům.

Další chystanou novinkou je párty hra Hlavně klid! Snažíte se v ní co nejrychleji odpovídat na otázky dvou svých spoluhráčů, a to to simultánně, jednomu slovy, druhému skládáním slov z kostek. Vaše skóre určíte tak, že vynásobíte získané body za červené otázky body za modré otázky. Hra vyjde v prvním čtvrtletí 2020.

Největší peckou z oznámených novinek je ale hra My Little Scythe, která je určena pro děti a rodinné hraní a která se inspirovala „velkou“ hrou Scythe. Určena je pro 1–6 hráčů a herní doba se pohybuje okolo 45 minut. Hráči prostřednictvím roztomilých figurek putují napříč Jablečným královstvím, kde rozvíjí přátelství, zažívají dobrodružství, hromadí koláče a zásobují hrad Stálestál. Jejich cílem je získat 4 poháry z 8 možných. V češtině by My Little Scythe mohl být dostupný koncem prvního čtvrtletí 2020.

A oznámení na závěr: Další Albi Game Day se uskuteční 25. dubna 2020 v novém prostoru, a to kláštera minoritů na Starém Městě v Praze, který poskytne větší prostor. Můžete se těšit například na výpravnou temnou fantasy hru Tainted Grail: Pád Avalonu.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář