Hrajeme.cz
BleskovkyHerní akce

Zítra začíná Deskohraní – devět dní plných her

Pokud ještě nevíte, co podniknete nastávající víkend, pak můžete vyrazit do Tyršova domu na pražském Újezdu. Zítra zde začíná Deskohraní – devítidenní festival deskových her. Čeká na vás velká herna – Ludotéka, ve které je na tisíc deskových her. Můžete si je prohlédnout i zahrát. Zkušení hermani vám pomohou s výběrem. Vyzkoušet můžete také novinky předních českých vydavatelů a na místě si je zakoupit za festivalovou cenu. Nemusíte se hlásit, přijdete a hrajete. Festival se koná od 13. do 21. října.

Přijít můžete již od 9 hodin. Slavnostní zahájení pak proběhne ve 13 hodin v aule Michnova paláce. Mimo jiné zde budou vyhlášeny nominace na Hru roku, ocenění pro nejlepší hru určenou široké veřejnosti. Vítěz bude oznámen na konci Deskohraní.

Co dalšího na vás o víkendu čeká? O víkendu bude probíhat Othellohraní 2018. Je to doprovodný program Mistrovství světa ve hře Othello. Zatímco mistrovství je určeno nejlepším hráčům z celého světa, Othellohraní se může zúčastnit kdokoliv. Máte příležitost seznámit se s touto jednoduchou, ale chytrou hrou a můžete se zapojit i do Otevřeného mistrovství světa v otáčení disků. Kvalifikovat se může každý a ve finále poměřit síly s mistry z Francie, Japonska a řady dalších zemí.  V sobotu večer od 19.30 bude hrát mistr světa v Othello simultánně s několika hráči zároveň v akci Lid vs Mistr. Celý program najdete na stránce Othellohraní.

V neděli 14. října na Deskohraní proběhne Albi den, kde budou mít premiéru aktuální Albi novinky Anachrony pro nejnáročnější hráče a Charterstone, což je hra, kterou postupně každou partií tvoříte, takže jí ve výsledku dáte jedinečnou podobu. Obě hry si budete moci zakoupit s 20% slevou.

Na Deskohraní ale budou postupně i další horké novinky, například Příběhy pirátů od MindOKu, což je akční kooperativní hra s velkým modelem lodě.

Na Deskohraní si můžete rezervovat stůl pomocí tohoto formuláře.


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář