Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

Do hry VúDú vstoupili nindžové a lidojedi

Jsou chvíle, kdy máte chuť na něco netradičního, speciálního či prostě potrhlého, kdy se i vážné věci mohou brát zcela nevážně. Pak můžete sáhnout po hře VúDú, která je pro 3–6 hráčů. S novým malým rozšířením VúDú: Nindové a lidojedi si zahrajete ve 2–8 hráčích od 8 let. Dva nové národy přináší do hry spoustu kleteb, které budete moci sesílat na své protivníky. Ten nejlepší se stane mistrem vúdú.

Pět speciálních kostek vám poskytuje magické ingredience, které využijete k různým akcím, k dobrání karet a především k sesílání kleteb na ostatní hráče. Ti pak musí vykonávat prapodivné aktivity, chrochtat, pískat, sednout si na zem, držet ruku na hlavě, šišlat, aj. Kdykoliv během hry se stane, že kletbu nedodržíte, může na to kterýkoli protihráč upozornit. Tím kletbu zlomí a dostane za to body. Cílem je získat 11 bodů.

S rozšířením obohatíte hru o nové kletby. Některé lidojedské například můžete seslat pouze za jednu ingredienci, ale kouzelník za jejich seslání nezíská žádný bod. Nindžové jsou zas mistry v oklamávání. Projeví se to například tak, že s pomocí jejich kletby můžete odstranit jednu ingredienci navíc a následně otočit kartu právě seslané kletby. Všichni kromě kouzelníka, který ji seslal, si musí pamatovat, jaký má efekt.

Rozšíření vám také umožní hru ve 2 hráčích. Díky novým kartám a bodovacím koulím si můžete zahrát až v 8 hráčích, takže si dobře zahrajete i ve větší skupině.

Související články:

VúDú: Nindžové a lidojedi v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář