Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

S Kouzelným čtením se vydáte i na Cestu kolem světa

Kouzelné čtení je unikátní vzdělávací koncept, který kombinuje tištěnou publikaci s elektronickou tužkou. Děti se tak interaktivní formou kombinující čtení, poslech a hru mohou seznamovat s různými tématy samy či za asistence starších sourozenců nebo dospělých. Sáhnout mohou po pohádce, zeměpisu, knize o zvířatech, českých dějinách či lidském těle, anglických slovíčkách nebo zpívánkách. Na výběr již máte z pestré nabídky. Jedinečné na tomto konceptu je, že vám dokáže zprostředkovat téma komplexně, kombinuje slovo, obraz i zvuk.

Nyní v edici Kouzelné čtení vyšla i zeměpisná kvízová hra Cesta kolem světa. Určena je pro 1 a více hráčů od 10 let. Herní doba se pohybuje okolo 15 minut. Obsahuje velký oboustranný herní plán s klasickou i slepou mapou světa a velký počet karet se státy světa. Na každé kartě najdete fotografii z daného státu, státní vlajku a interaktivní tlačítka, která prozradí o dané zemi více informací. Hry namluvil Otakar Brousek mladší.

Na výběr máte hned ze tří her: Vlajky, Zeměpisné kvízy a Najdi stát. Jsou to vzdělávací hry, které vás seznámí s názvy jednotlivých zemí světa, jejich polohou, hlavním městem a dalšími zajímavostmi. Budete si moci vyslechnout i jejich státní hymny. Všechny kvízy jsou rozděleny do několika úrovní, aby byly zábavné pro děti, ale i pro dospělé. Díky elektronické tužce se rychle dozvíte vyhodnocení každého kvízu.

Stručné představení her:

  • Ve hře Vlajky určujete státy podle vlajky a ukazujete polohu na mapě. Karty jsou rozděleny do tří obtížností. Můžete ale hrát i se všemi. Hra končí, když někdo získá pátou kartu nebo když dojde balíček karet s vlajkami.
  • V Zeměpisném kvízu použijete druhou stranu karet. Opět si můžete zvolit obtížnost. V této hře odpovídáte na otázky ke každému státu. Na kartě jsou jednodušší a složitější otázky. Na výběr máte vždy z několika odpovědí.
  • Ve hře Najdi stát jsou tři druhy kvízů: hledání států podle názvů, podle hlavních měst a podle zajímavostí. Navíc jsou rozděleny do tří obtížností, takže budou vyhovovat jak dětem, tak dospělým, můžete je také kombinovat. Za správné odpovědi sbíráte body.

K tomu, abyste si Cestu kolem světa užili, budete potřebovat elektronickou Albi tužku, která se prodává samostatně. Využijete ji ke všem publikacím z edice Kouzelné čtení. Pokud již tužku máte, stačí, když si potřebný soubor stáhnete ze stránky www.kouzelnecteni.cz a nahrajete ji pomocí USB kabelu do tužky.

Související články:

Cesta kolem světa v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář