Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

Harry Potter: Boj proti temným silám je nová hra na principu Vlkodlaků

Svět Harryho Pottera si oblíbil nespočet dětí i dospělých po celém světě. Není tedy divu, že v něm řada autorů našla inspiraci nebo jednoduše příležitost. Vznikla tak řada her s licencí různé úrovně. Jednou z nich je i letošní novinka hra Harry Potter: Boj proti temných silám, kterou u nás vydal Ravensburger. Určena je pro 3–10 hráčů od 9 let.

Vlastně to není nová hra, ale tematicky upravená varianta hry Vlkodlaci za úplňku od autorské dvojice Ted Alspach Akihisa Okui. A patří tedy do skupiny her se skrytými rolemi, zrádci, diskusí mezi hráči a nelehkých rozhodnutí, jako je Mafie či Vlkodlaci z Temného Hvozdu. Ve výsledku je to jednoduchá společenská hra, která vás dokáže bavit celý večer v řadě partií za sebou. Takže je to párty hra, jen se připravte na to, že budete bojovat s temnými silami.

Obrázek: Herní materiál

V malé krabičce najdete sadu 16 kartonových karet rolí a 16 kulatých žetonů. Mezi postavami najdete Harryho Pottera, Albuse Brumbála či Siriuse Blacka, nechybí ani Hermiona, Ron, Neville nebo Lenka Láskorádová. Někdo se ale bude muset ujmout i role smrtijedů.

Obrázek: Herní materiál

Shrnutí

Jedná se o rychlou hru se skrytými rolemi, ve které představujete postavy z Harryho Pottera. Každá postava má svou speciální vlastnost, která vám při hře pomůže zhostit se vaší role. Důležitá je fáze diskuse, ve které se snažíte odhalit co nejvíce informací o ostatních a odhalit smrtijedy. Nebo naopak zmást ostatní, aby vás neodhalili.

Tato varianta s postavami ze známého příběhu můžete oslovit především děti, protože jim budou bližší, než vlkodlaci a vesničani. První partii si zahrajete do pěti hráčů, abyste si pronikli do hraní rolí, další pak můžete rozšířit o další hráče. Naplno si hru užijete ve větším počtu s různými rolemi.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář