Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

Heslo! je rychlá slovní párty hra

Pygmalino připravilo české vydání hry Heslo! od Granny. Je to slovní párty pro dva týmy. Určena je pro 2–10 hráčů od 10 let. Jednu partii si zahrajete do 20 minut. Ve hře se během krátké chvíle snažíte vymýšlet hesla, která budou obsahovat určité písmeno a na určitém místě a které bude patřit k určitému tématu. Zvítězí tým, který během čtyř kol nasbírá více bodů.

Herní plán je tvořen kartami s čísly 1, 2, 3 a +, které jsou uspořádány do čtverce. Vlevo od každé řady se na začátku vyloží karty s písmenem z hromádky na druhé straně, které ukazuje témata. Každý tým má svou barvu žetonů, které bude umisťovat na karty s čísly.

Týmy se střídají. Mají 15 sekund, které jim odpočítávají přesýpací hodiny, na to, aby vymyslely co nejvíce slov-hesel. Musí obsahovat určité písmeno a musí se vztahovat k danému tématu. Žeton umístíte na kartu podle toho, na kterém místě se povinné písmeno nachází. Na + ho umístíte, pokud je na 4. nebo dalším místě.

V případě, že si druhý tým myslí, že slovo neodpovídá tématu, přesune značku na otazník na kartě. Po uplynutí času se k posouzení vrátíte. Kolo končí, když na každé kartě leží značka některého týmu nebo když ve dvou po sobě následujících tazích ani jedno družstvo nevymyslí žádné heslo.


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář