Hrajeme.cz
Herní akceHerní ocenění

Hvězdu Hrajeme.cz 2019 udělíme 11. května na veletrhu Svět knihy v Praze. Přijďte

Zveme vás na slavnostní předávání ceny Hvězda Hrajeme.cz 2019, které se uskuteční v sobotu 11. května v rámci veletrhu Svět knihy v pražských Holešovicích. Přijďte v 11 hodin do pavilonu Rosteme s knihou. Vstup je zdarma. Jak vidíte, letos jsme změnili termín i místo konání. Rádi se s vámi osobně setkáme. Dozvíte se i něco ze zákulisí volby. Kromě Hvězdy, kterou udělujeme již počtvrté, máme připravené i další ceny pro hry, které si to podle poroty zaslouží.

Hvězda Hrajeme.cz je určena nejlepší hře vydané u nás v posledním roce. Vybírali jsme především z her, které jsme během roku ocenili stříbrnou hvězdou Hrajeme.cz DOPORUČUJE. Jednalo se o hry vydané v období od 1. července 2018 do 31. března 2019. Po živé diskusi je letos v užší nominaci na Hvězdu Hrajeme.cz celkem osm her:

  • Detektiv – detektivní kooperativní hra pro 1–5 hráčů od 16 let
  • Civilizace: Nový úsvit – strategická hra pro 2–4 hráče od 10 let
  • Rivalové – závodivá rodinná hra pro 2–6 hráčů od 8 let
  • Plyšová hlídka – příběhová rodinná hra pro 2–4 hráče od 7 let
  • Podmořská města – strategická hra pro 2–4 hráče od 12 let
  • Příběhy pirátů – kooperativní rodinná hra pro 2–4 hráče od 8 let
  • Tajuplná říše – karetní hra pro 2–6 hráčů od 14 let
  • Twilight Impérium – náročná strategická hra pro 3–5 hráčů od 14 let

Volba probíhala formou diskuse a konsenzu devíti členů poroty (lidé, kteří se moderním společenským hrám dlouhodobě věnují, recenzují je, rádi je hrají a setkávají se s širokou veřejností a dalšími hráči ať už ve specializovaných obchodech nebo na herních akcích).

Spojení se Světem knihy není náhodné. Vydávání knih a společenských her má mnoho společného. S hrami se můžete čím dál častěji setkávat kromě hračkářství i v knihkupectví. Hry stejně jako knihy vyprávějí příběhy a vy jste jejich součástí, jsou také plné emocí, které můžete sdílet s druhými. Součástí Světa knihy je také deskoherní zóna, kterou zajišťuje klub deskových her Paluba ve spolupráci s předními vydavateli her u nás.

Svět knihy otevře své brány ve čtvrtek 9. května a potrvá do neděle 12. května. V rámci deskoherní zóny si můžete vyzkoušet nové hry vydané u nás řadou českých vydavatelů, kteří zde své novinky budou prezentovat.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář