Hrajeme.cz
Herní oceněníO hrách a hraní

Cena Hrajeme.cz: Doporučené novinky vydané v létě 2018

Přes léto, od července do konce září, vyšlo nemálo her. Ty, které nás nejvíce zaujaly, rádi oceníme a doporučíme hráčům i široké veřejnosti. Vyhlašujeme proto ceny Hrajeme.cz DOPORUČUJE pro hry tentokrát vydané v létě 2018 – v období od 1. července do 30. září. Vybíráme nejlepší hry různých typů a žánrů, které vyšly v češtině v daném období. Přehled všech her, z nichž jsme vybírali, najdete v Kalendáři novinek 2018.

Za každé čtvrtletí – roční období – vyhlašujeme cenu Hrajeme.cz DOPORUČUJE. Oceněné hry obdrží stříbrnou hvězdu. Jednou za rok pak vyhlásíme Hvězdu Hrajeme.cz, nejlepší hru za uplynulý rok, která získá zlatou hvězdu. První Hvězdou Hrajeme.cz 2016 je hra Krycí jména od Vládi Chvátila, Hvězdou Hrajeme.cz 2017 se stala strategická hra Great Western Trail: Cesta na západ a Hvězdou Hrajeme.cz 2018 rodinná hra Dice Forge. Viz také stránka Hvězda Hrajeme.cz.


Hrajeme.cz DOPORUČUJE – léto 2018:

  • Ethnos – rodinná hra pro 2–6 hráče od 10 let
  • Chyť draka – dětská hra pro 1–4 hráče od 4 let
  • Kdo páruje, vyhrává – párty hra pro 2–10 hráčů od 8 let
  • Múza – párty hra pro 4–12 hráčů od 10 let

Ethnos

– strategická hra přístupná i pro příležitostné hráče, pro 2–6 hráčů od 12 let

Hra vás zavede do fantasy světa Ethnos, ve kterém se za pomoci starobylých národů utkáte o to, kdo se stane jeho novým vládcem. Ve hře se snažíte ovládnout území, ale také sbírat soubory karet. Na hře oceňujeme její přístupnost širokému okruhu hráčů, velkou variabilitu a výbornou hratelnost v jakémkoliv počtu hráčů. Hra je svižná. Málo strategických her si tak dobře zahrajete v 6 hráčích při zachování herní doby okolo jedné hodiny. Počítat musíte s vyšším podílem náhody a každému nemusí sedět převahový prvek hry.

Odkaz:

Chyť draka

– dětská hra pro 1–4 hráče od 4 let

Jedná se o jednoduchou a rychlou karetní hru pro děti, ve které se hráči snaží ulovit tři dospělé draky. Musí na to ale jít chytře a nejdřív získat zkušenosti a základní pomůcky, nejprve se pocvičit v chytání menších draků, a teprve potom si troufnout na ty větší. Oceňujeme, že hra děti baví a že je seznamuje s principy, které jim pomohou při hraní náročnějších her.

Odkaz:

Kdo páruje, vyhrává

– párty hra pro 2–10 hráčů od 8 let

Jedná se o párty hru, ve které se snažíte spojit různé fotografie stejně jako ostatní hráči. Čím více hráčů vybere shodný pár, tím více získáte bodů. Při vytváření párů přemýšlíte jednak o tom, co jednotlivé fotky spojuje, jednak o tom, jaké páry by mohli vytvořit ostatní hráči. Na hře oceňujeme jednoduchý princip, který je přitom velmi zábavný a funkční. Hra je také přístupná dětem a hraní v rodině a s příležitostnými hráči.

Odkaz:

Múza

– párty hra pro 4–12 hráčů od 10 let

Ve hře inspirujete své spoluhráče a sbíráte mistrovská díla. Hraje se ve 2 či 3 týmech. Jeden člen týmu představuje múzu, která dává nápovědu ostatním členům, a ti mají vybrat správné dílo. Ve hře je použita sada jedinečných karet obdobně jako v Dixitu. Ty doplňují karty nápovědy, které z ní dělají zábavnou párty hru. Na hře oceňujeme inovativní přístup v rámci žánru, který s použitím graficky krásných karet dělá zábavnou společenskou hru pro široký okruh hráčů i nehráčů.

Odkaz:


Související články:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář