Hrajeme.cz
Nové hry

Invaze z dálek přináší do hry Scythe dvě nové frakce

Strategická hra Scythe díky českému vydání získala nejednu pevnou pozici na stolech hráčů u nás. Albi nyní vydalo rozšíření nazvané Invaze z dálek, které přináší dvě nové frakce, sógunát Togawa a klan Albion. Pokud patříte k fanouškům hry Scythe, pak je pro vás pořízení tohoto rozšíření jasná volba. Kromě toho si můžete pořídit i další herní doplňky: kovové mince, realistické komponenty surovin a velkou herní desku. Máte-li o ně zájem, pak neváhejte, dostupné jsou v omezeném množství.

Rozšíření Invaze z dálek vám umožní hrát Scythe v šesti či sedmi hráčích. Herní plán se přitom nemění, je na každé frakci, jaké místo na slunci si vydobude. Tím, že ho bude chtít ovládnout více frakcí, se zaplní více. Herní čas se o něco prodlouží, ale pokud hrají zkušení hráči, není to zas tak dramatické. Navíc hra ve více hráčích přináší nový herní zážitek a vyžaduje citlivější promýšlení strategie a aktuální taktická rozhodnutí. Co se týče pravidel, zůstávají až na dvě drobnosti, které se týkají dovedností Chanátu a Polanie, nezměněné.

Obě nové frakce již měly na herní desce své místo, takže je vlastně znáte. Jen přidáte nové hráčské desky a komponenty frakcí. Jak šógunát Togawa, tak klan Albion patří ke vzdáleným mocnostem. Jejich průzkumné sbory již míří do východní Evropy, aby získaly nová cenná území. Pomáhají jim v tom jejich schopnosti a taktiky, které jsou odlišné od ostatních frakcí.

Zatímco říše východní Evropy zažívají strmé vzestupy a pády, zbytek světa nespí. Dvě vzdálené frakce Albion a Togawa vyslaly své průzkumníky a chystají se k invazi.

Klan Albion

Dovedností frakce je propaganda. Postava po dokončení pohybu může umístit žeton vlajky, který na konci hry zvýší počet kontrolovaných území pro bodování (Albion zde musí mít postavu, mecha, dělníka nebo budovu a nesmí na něm být cizí jednotka). Celkem má k dispozici čtyři vlajky.

Dovednosti mechů: 1. překročení řeky na území nebo z území s tunelem, 2. při útoku soupeř ztrácí 2 body moci, 3. při obraně získáváte 2 body moci, 4. přesun z území či základny na území s dělníkem nebo vlajkou bez ohledu na vzdálenost.

 

Šógunát Togawa

Dovedností frakce je maifuku, která postavě umožňuje klást pasti. Po příchodu cizí jednotky se past spustí a postižený hráč si odečte body moci, popularity, odhodí peníze nebo bojové karty. Území s připravenými pastmi jsou na konci hry považována za kontrolovaná, takže přinesou body.

Dovednosti mechů: 1. jednou za tah může postava nebo mech překročit řeku kdekoliv, 2. mechové a postava se mohou pohybovat na jezera a z jezer a při boji na jezeře mají jednu bojovou kartu navíc, 3. pokud máte v boji jen jednu jednotku, získáte 2 body moci, 4. přesun na území s pastí a její připravení, pokud byla použitá.

 

Součástí rozšíření jsou i pravidla pro hru jednoho hráče (Automa) a potřebné karty.


Související články:

Scythe v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář