Hrajeme.cz
Herní akce

Jak se hrálo na GameConu 2016

Tak je definitivně po všem. Kostky schováváme do krabic, krabice na vyhrazená místa ve skříních a komorách. Letošní GameCon, který se konal  21.–27. července v Pardubicích (viz článek s pozvánkou), byl opět ve znameních všemožných her, mezi kterými se rozhodně neztratily ani ty deskové.

Na úvod trocha statistiky: Na GameCon 2016 se přihlásilo 689 lidí, fyzicky dorazilo 606 lidí a věříme, že desítky dalších unikly zvídavému oku našeho infopultu. I počty aktivit jsme letos navýšili. Kromě více než 120 různorodých aktivit z jiných linií na návštěvníky čekalo 52 epických deskovek (namátkou novinka Battle for Nethervein od Honzy Vaněčka, Ctulhu Wars či mafiánská verze Resistance), 17 turnajů a 11 typů wargamingových aktivit, bezmála 50 RPG a 40 akčních her a bonusů. Podrobný přehled aktivit najdete v programu na webové stránce GameConu.

GameCon_2016-10

 

Letošní rok se vyznačoval několika změnami, na kterých jsme se snažili celou akci posunout zase o kousek dál: Především jsme se rozhodli více se opřít do mafiánského tématu. Věnovali jsme mu některé části programu. Také zahájení, které bylo doposud spíš nudně povídací, jsme tentokrát pojali jako akční scénku v mafiánském stylu.

Ani v letošním roce nemohlo chybět srdce GameConu – deskoherna. Tentokrát byla rekordně vybavená, především díky zástupcům firem, které se hrami zabývají. Opět přivezli mnoho kousků k vyzkoušení i případné koupi. Vidět rozhodně byl i tým Deskofobie, který letos přivezl snad náklaďák her a během akce v hale vysvětloval, pomáhal a hrál jako divý. V neposlední řadě chceme zmínit, že na GameCon přijela řada nezávislých tvůrců a testovalo se množství nových her. Jsme moc rádi, že se právě u nás zkouší tolik novinek a budeme se snažit tomu nadále vycházet vstříc.

Na závěr si dovolíme udělat ještě malou zastávku u zázemí. Pardubice jsou podle nás super – jsou na hlavní trati hodinu jízdy z Prahy a hodinu a půl z Brna, jsou tu hospody a kavárny, divadla, parky, bunkr, hvězdárna a mnoho dalšího. Komplex na Dukle pak nabízí hodně různorodých prostor, které mají stále dost rezerv, což ukázaly letošní stavební práce, které nás téměř úplně vyhnaly z jednoho objektu. Máme dostatek místností pro epická hraní i velkou halu pro deskohernu, kterou jsme (i díky dobrovolnému vstupnému) vybavili řadou větráků. Víme, že to stále není ideální, ale postupnými krůčky se k tomu ideálu snad blížíme.

To je jako malé ohlédnutí vše. Pokud chcete být u toho a pokud nám chcete pomoci vybudovat z GameConu jeden z pilířů deskoherní scény u nás, přijeďte si příště také zahrát 🙂

Za organizační tým GameConu 2017
Filip „Drirr“ Appl

Související články:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář