Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Jízdenky, prosím vás vezmou do San Francisca

Populární rodina her Jízdenky, prosím!, v originálu Ticket to Ride se rozrostla o novou variantu San Francisco. Po Londýně a New Yorku je tu další menší rodinná hra, která je určena pro 2–4 hráče od 8 let. Zvládnete si ji zahrát do 15 minut, takže se hodí pro chvíle, kdy si chcete zahrát pěknou deskovku, ale nemáte moc času. Dobře si zahrajete v rodině i s příležitostnými hráči.

Základní pravidla jsou stejná jako u ostatních variant hry Jízdenky, prosím! Pokud jste již nějakou hráli, bude pro vás seznámení s novinkou hračka. Herní plán představuje mapu města San Francisca, na kterou budete pokládat lanové tramvaje místo vláčků, přepravní karty představují různé dopravní prostředky. Novinkou jsou turistické známky, tři od každého symbolu, které budete v průběhu hry sbírat a na konci za ně dostanete bonusové body v závislosti na jejich počtu.

 

Turistické známky na začátku hry rozmístíte na vyznačená místa na herním plánu. Získáte je, když obsadíte trať, na jejímž konci se známka nachází (musí být jiného druhu, než již vlastníte). Kromě pěti daných míst umisťujete známky před začátkem hry ještě na dvě další. Tím můžete partii ovlivnit. Hra je díky tomu variabilnější.

Jízdenky, prosím! San Francisco je rychlá rodinná hra, která má stále atmosféru oblíbené hry.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář