Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Junk Art: Umění z odpadu je nová stavěcí hra

MindOK přinesl unikátní dovednostní hru Junk Art: Umění z odpadu. V této hře pro 2–6 hráčů od 8 let se stanete umělci, kteří v různých světových metropolích tvoří umělecká díla z nejrůznějšího odpadu podle měnících se požadavků. Herní doba je okolo 30 minut, ale díky pestrosti a zábavnosti u hry vydržíte i mnohem déle. Ve hře uplatníte cit pro rovnováhu a pevnou ruku.

Krabice obsahuje velký počet dílků nejrůznějších roztodivných tvarů ve čtyřech barvách. Vyrobeny jsou z tvrdého plastu. Celkem jich je 60 a stejný počet karet, pro každý kus jedna. Ve hře je budete používat ke stavbě svých uměleckých objektů. Kromě toho máte k dispozici měřítko, které vám například pomůže rozhodnout, kdo postavil vyšší objekt. Karty měst pak přinášejí zadání.

Každé kolo představuje výstavu v jednom městě. Vaším cílem je získat co nejvíce příznivců a obdivovatelů. Jednotlivá města mají specifické publikum a požadavky, kterým se snažíte vyhovět. Například v Tokyu oceňují vysoké věže, v Paříži nejšikovnějšího umělce, v Monacu nejrychlejšího. Jedna partie se hraje na 3 kola. Karta města vám vždy určí počáteční podmínky, cíl hry a kdy kolo končí. Zadání jsou přitom velmi pestrá a nápaditá a ani při opakovaném hraní vás neomrzí.

Můžeme si to ukázat na příkladu Paříže. Hráči staví na společném podstavci, každý obdrží 3 karty odpadu. Aktivní hráč jednu zvolí a položí ji před spoluhráče po směru hry. Ten si vezme zobrazí dílek a přiloží ho ke společnému dílu. Kolo končí, jakmile někdo je někdo vyřazen za to, že nashromáždil 3 či více odpadlých kusů. Kdo nebyl vyřazen, získá 3 žetony příznivců.

Hra Junk Art je jednoduchá, rychlá a přístupná komukoliv. Rozhodně ji vyzkoušejte v rodině s dětmi či přáteli. Budete se při ní výborně bavit. Především tím, jaké roztodivné skulptury dokážete sestavit, ale i tím, jak vám budou různé části odpadávat. A to, kdo zvítězí, zas nebude hrát takovou roli.


Související články:

Junk Art: Umění z odpadu v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář