Hrajeme.cz
Kluby a herny

Klub deskových her Hrajeme si s Chrudimkou se představuje

Dnes vám představujeme klub deskových her Hrajeme si s Chrudimkou. Pravidelná herní setkání se v něm koná jednou měsíčně, ale pořádá také další herní akce v Chrudimi a okolí. Kromě toho prostřednictvím portálu Chrudimka.cz představuje deskové hry na internetu.

Možná už klub deskových her či hernu máte a chtěli byste přizvat další zájemce. Neváhejte a napište nám. Přehled herních klubů a heren pak najdete v Poradně na stránce Kde hrát – herní kluby.


Chrudimka_herna_01Chrudimský klub deskových her Hrajeme si s Chrudimkou navštěvují jak děti a mládež, tak i celé rodiny. Je určen pro všechny, kteří si umí a chtějí hrát. Pravidelné veřejné herní odpoledne se konají vždy jednou za měsíc nepřetržitě už od roku 2008. Vstup na tato deskohraní je vždy zdarma.

Deskové hry jsou zábava, u které si můžete vyzkoušet to, co vám normální život jen stěží nabídne. Chcete se vydat do vesmíru a objevovat nové galaxie? Chcete se starat o tlupu pravěkých lidí a zajistit jim obživu? Chcete farmařit u své středověké chaloupky a zabezpečit svou rodinu? To vše v deskových hrách můžete.

Hry rozvíjí vaše mozkové závity, trénují vaši paměť, kombinační i empatické schopnosti. Hry lze rozdělit do několika kategorií podle obtížnosti, takže své si najdou rodiče s dětmi i party ostřílených hráčů. A navíc pokud moderní deskové hry hrajete víckrát, jsou pokaždé jiné, takže vás ani po mnoha partiích neomrzí. A pokud ano, tak není těžké vybrat si další.

Jak to všechno začalo

Chrudimka_herna_10Klub Hrajeme si s Chrudimkou má již dlouholetou tradici, první hráči začali navštěvovat klub již v únoru roku 2008. Od té doby už uplynulo hodně času, a tak ti, co si s námi kdysi hráli jako malí, nám nyní pomáhají jako lektoři s výukou her či organizací miniturnajů.

Kdo může přijít

Klub deskových her je koncipován jako otevřená herna, takže přijít zahrát si může každý bez rozdílu věku či zkušenosti s hrami. Je tak určen všem, kteří si umí a hlavně chtějí hrát! Chodí mezi nás jak děti, mládež i dospěláci, tak i celé rodiny. Vstup na naše herní odpoledne je vždy zdarma.

Akce, které klub pořádá

plakat-herny-17-4-2015
Další hraní – 17. dubna

Kromě pravidelných setkání poskytuje herní klub mobilní hernu, se kterou se účastní volnočasových akcí na Chrudimsku (Bambiriáda, Den dětí, Den Země, Drakiáda, apod.). Občas s hrami zavítá na dětské oddělení chrudimské nemocnice, do Dětského domova se školou v Chrudimi či mezi jiné dětské a mládežnické organizace z okolí. Spolupracuje rovněž s učiteli místních základních škol, které seznamujeme s možnostmi použití deskových her ve výuce.

Zajímavosti klubu

Klub prostřednictvím internetového portálu Chrudimka.cz propaguje deskové hry formou recenzí a upoutávek v samostatné sekci Deskové hry. Spolupracuje s téměř všemi výrobci a distributory her u nás. Společně pak připravují soutěže o hry na portále, pod záštitou kterého je herní klub provozován. K dispozici má klub stovky deskových her různých žánrů.

Plány do budoucnosti

Pokračovat v nastoleném formátu našich setkávání a hraní. Klub by se rád zapojil do oblastních a celorepublikových sérií turnajů v deskových hrách a stal se tak centrem deskohraní na Chrudimsku.

Klub deskových her Hrajeme si s Chrudimkou

 

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář