Hrajeme.cz
Kluby a herny

Brněnský deskovkový klub Baliend se představuje

Dalším z herních klubů, který vám představujeme, je Brněnský deskovkový klub Baliend. Schází se u deskových her v různých kavárnách, čajovnách a domácnostech v Brně. Pravidelně se schází každé „sudé“ pondělí v kavárně Café In The Ghetto od 17 hodin. Ve čtvrtek 18. února se můžete zúčastnit akce Retro hraní v brněnských kavárnách. Klub se nesoustředí jen na hry u stolu, ale rád vyráží také do přírody, kde hraje například Mölkky nebo Kubb. Nebo se budete moci zúčastnit kvalifikačního turnaje v rámci Dominion Tour, který se uskuteční 2. dubna.

Možná už klub deskových her či hernu máte a chtěli byste přizvat další zájemce. Neváhejte a napište nám. Přehled herních klubů a heren pak najdete v Poradně na stránce Kde hrát – herní kluby.


Kdo jsme

Jsme skupinka několika lidí, co mají rádi moderní deskové a karetní hry a společně je hrají, ale nejen ty. Nezapomínáme na staré dobré deskové hry, teď už nejspíše našich rodičů, jako Dostihy a sázky, Kloboučku hop, Kamionem po Evropě a další, ale k těm až později. Důležité je teď říct, že jsme z Brna a máme tady mnoho prostoru a možností se k deskovým hrám dostat. A když vám zrovna nějaký ten den na hraní nevyjde, tak je tu třeba náš klub, který se o vás postará.

Počátky

Baliend-predstaveni-hra-ZemeplochaVše samozřejmě začalo u deskové hry, a myslím, že to zrovna bylo Carcassonne, ano to bylo ono. Už je to několik let, co mě okouzlil systém této hry a já ji prostě musel mít. Donesl jsem ji do společnosti mých kamarádů, líbila se, a tak to začalo…

Další hry, nový hráči, a tak mě nakonec po několika letech napadlo založit společně s přítelkyní klub přátel deskových her. Ano, v Brně je jich docela dost, i míst, kde se dá skoro každý den hrát, ale proč nevyužít třeba pondělí, kdy se nic moc neděje a nikde se moc nehraje.

Zažili jsme už několik herních akcí, některé jsme i pořádali pod různými jmény. Většinou byly tematicky zaměřené. Byl to třeba turnaj ve venkovní hře Mőlkky, který podpořil prodejce deskových her Albi, tematické Halloweenské hraní v Kavárně Anděl anebo dokonce Black & White deskobraní tour I v brněnské kavárně Café In The Ghetto.

A tam to nějak začalo dostávat jiný rozměr a směr. S obsluhou této kavárny jsme se domluvili na pravidelných akcích a můžeme se zde pravidelně vídat. A pojmenovali jsme to netradičně a nečekaně „Pondělkohraní“.

Baliend-predstaveni-hrani

Kdo za námi může přijít

Celý náš klub je v podobné věkové kategorii cca 25–35 let. Jsme většinou pracující, proto není každý den, kdybychom si mohli dovolit hrát až do dlouhých nocí. Nejsme však vybíraví, a když se na naše herní dny staví mladší nebo starší hráči, nikdo z nás s tím nemá žádný problém, spíše naopak přivítáme zápal k těmto hrám a poznáme nové tváře.

Herní dny, které pro vás rádi připravujeme

Moc času minulý rok nebylo, spíše si tak zahrát jen mezi sebou, ale tento rok se do toho obujeme 🙂 Pro začátek jsme tedy domysleli konečně pravidelné „Pondělkohraní“ v již zmiňované kavárně Café in The Ghetto (ulice Bratislavská 65), které se bude konat každé „sudé“ pondělí od 17 až do 22 hodin nebo i později.

Baliend-predstaveni-hra2-Zemeplocha

Retro hraní v brněnských kavárnách 18. února

V únoru pro vás máme nachystané hned dvě jedinečné herní akce. Jednou z nich je „Retro hraní v brněnských kavárnách“. Uskuteční se ve čtvrtek 18. února v Kavárně Anděl na Gorkého 34. Půjde o hraní starších titulů, které se už většinou nedají ani koupit. Zavzpomínáme si, jak se putuje Z pohádky do pohádky, na Fantoma staré Prahy nebo třeba na Blechy a Kloboučku hop. Retro her ke hraní bude k dispozici více, stavte se a zavzpomínejte společně s námi. Jestli bude akce úspěšná, zopakujeme ji i v dalších brněnských kavárnách.

Putování do země Andor

V naší další únorové akci se zaměříme na kooperativní hru Andor – dobrodružné legendy. Nazvali jsme ji „Putování do země Andor“. Budou k dispozici dvě hry a spousta nových legend, vytvořených od fanoušků této hry. Ale nezoufejte, pokud jste Andor nikdy nehráli, stavte se taky, rádi vám hru vysvětlíme. Ale pozor, na toto hraní jsou omezená místa, tak se rychle přihlaste.

V čem jsme v Brně jiní?

Baliend-predstaveni-hra-MolkkyNejen že hrajeme v různých kavárnách, čajovnách a domácnostech, ale taky venku. A to hry venkovní, jako jsou finské Mőlkky nebo švédský Kubb. Hrajeme v brněnském parku Lužánky a plánujeme navštívit i Kraví horu nebo Špilberk. Určitě je lepší hrát někde venku, když je teplo než v uzavřeném prostoru.

Budoucnost klubu

Každý den se budíme a přemýšlíme, co bychom mohli ještě vymyslet a podniknout. Jednoho nedávného dne mi došla nabídka od kamarádky, že bychom mohli v Brně uspořádat kvalifikaci na mistrovství ČR ve hře Dominion, a já jsem na to kývl. Takže se těšte na brzký místní brněnský turnaj v této báječné karetní hře. Informace budou k dispozici brzy na našich (prozatímních) FB stránkách klubu a webových stránkách Baliend Studia™.

Kvalifikační turnaj v rámci Dominion Tour se v Brně bude opět konat 🙂 A to 2. dubna.

A co přinesou další dny? Nechte se překvapit, rozhodně už teď máme nějaké to ESO v rukávě. Tak se za námi někdy stavte a přidejte k nějaké báječné deskové hře, budeme se na vás těšit.

Základní informace

  • Název: Brněnský deskovkový klub Baliend
  • Pravidelné hraní: Pondělkohraní – každé „sudé“ pondělí v kavárně Café In The Ghetto od 17 hodin
  • Adresa kavárny: Bratislavská 65, Brno
  • E-mail klubu: baliendklub@baliendstudio.cz
  • Kontakt: www.baliendstudio.cz (sekce kontakt)
  • FB kontakt: hledejte skupinu pod názvem – Brněnský deskovkou klub Baliend
  • Vstupné: gratis

 

Představení klubu Beliend připravil Jan Severa.

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Pozvánka: Dominion Tour pokračuje v Brně | Hrajeme.cz 26.3.2016 at 15:02

[…] ve hře Dominion se tentokrát můžete zúčastnit v sobotu 2. dubna. Místní turnaj pořádá Brněnský deskovkový klub Baliend. Celé toto kvalifikační kolo se odehraje v brněnské Kavárně Anděl, kterou najdete v ulici […]

Připojte svůj komentář