Hrajeme.cz
Kluby a herny

Klub STOH se představuje

Dalším z herních klubů, který vám představujeme, je klub STOlních Her. Jedná se o studentský klub na pražském Strahově, ale přijít může kdokoliv. Otevřeno je pravidelně třikrát v týdnu. Zúčastnit se můžete i různých klubových akcí.

Možná už klub deskových her či hernu máte a chtěli byste přizvat další zájemce. Neváhejte a napište nám. Přehled herních klubů a heren pak najdete v Poradně na stránce Kde hrát – herní kluby.


Kdo jsme

STOH-OsadníciJsme klub STOlních Her plný nadšenců a milovníků stolních her. Naším cílem je ve volném čase rozvíjet logické a komunikační schopnosti a především poskytovat inteligentní formu zábavy. Rádi přivítáme každého milovníka stolních her. Scházíme se v klubovně na Strahovských kolejích, kde pravidelně pořádáme volná hraní – večery, na které může přijít každý, retrohraní – volná hraní se zaměřením na staré hry, turnaje o zajímavé ceny a mnoho dalších akcí.

Jak to začalo

V roce 2004 byl klub založen jako kulturně-společenský klub Studentské unie ČVUT. Hlavní myšlenkou bylo sdružit studenty se společným zájmem o stolní hry. Zpočátku klub nedisponoval žádnými stolními hrami, hrálo se s tím, co si kdo donesl. Největší dík v tomto směru patří Martinu Sukovi, který pravidelně každý týden vozil veškeré své i od přátel vypůjčené stolní hry na Strahov z Podolí.

STOH-akceHistoricky první oficiální stolní hrou klubu STOH se stal Scrabble, který klubu věnoval Ing. Pavel Halfar. Na začátku roku začal klub STOH spolupracovat s komunitním centrem Motýlek na pomoc dětem s handicapy. Členové klubu se vydali přímo do komunitního centra v pražské Rajské zahradě, kde učili děti pravidlům dovezených vybraných stolních her.

Dne 30. 5. 2005 má klub STOH oficiálně svou vlastní klubovnu na bloku 6 strahovských kolejí. Následovalo vytvoření loga klubu a pak se klub stále rozvíjel a rostl. Začali jsme spolupracovat s jinými kluby, pořádat přátelské turnaje. Nemalý podíl máme na doprovodných programech či odpočinkových zónách mnoha akcí, jako jsou například Technická přestávka, Žij studentský život, Strahov Open Air, Akce prvák, Deskohraní a mnoho dalších.

Nyní máme otevřeno 3x týdně, představenstvo o 7 vysoce kompetentních osobách vedené předsedkyní Zuzanou Kratinohovou a velmi početnou členskou základnu, která se každým rokem rozrůstá. I vy můžete být její součástí!

Pro koho klub je

STOH-hraDo klubovny STOH může přijít kdokoli, bez nutnosti registrace a zahrát si jakoukoliv ze stolních her, které má klub STOH k dispozici. Pokud byste si chtěli vybrat hru předem, můžete se podívat na seznam her, které v klubovně máme k dispozici, najdete je na webových stránkách klubu.

Jaké akce pořádáme

Jako klub pořádáme spoustu různých akcí, sledujte náš kalendář a buďte v obraze.

 • STOH-témaKlub STOH pořádá pravidelně během školního semestru turnaje ve stolních hrách o zajímavé a hodnotné ceny. Výherci dostávají na památku také diplomy. Zúčastnit se může úplně každý.
 • Každý semestr probíhá jeden „ročník“ ligy. Všem hráčům jsou za účast a umístění v turnajích počítány body. Na konci semestru jsou pak vyhlášeni a oceněni ti nejúspěšnější.
 • S novými deskovkami se během posledních pár let roztrhl pytel, ve STOHu si můžete vybrat už z více než 150 her. A protože už to začínala být trochu nuda, rozhodli jsme se pro populární cimrmanovský krok stranou: vrátili jsme se o pár desítek let zpátky a připravili pro vás Retrohraní.
 • Často si u nás můžete také zahrát hry v rámci tematického hraní. To jsou speciální večery a předem danou tematikou, kdy se celá klubovna promění v jejím duchu. Hrají se tematické hry, je připraveno tematické občerstvení a nevynechá se ani speciální výzdoba.

Jaké máme akce v dohledné době

STOH-CarcassonneVe čtvrtek 23. dubna pořádáme turnaj v párty hrách. Veškeré informace se dozvíte na našich webových stránkách a v článku. Rádi vás uvidíme.

V případě, že turnaj v párty hrách nestíháte, dorazte například v pondělí 4. května na turnaj ve hře Dominion. Začínáme v již 18.30.

No a v neposlední řadě bychom vás rádi pozvali na vyhlášení turnajové ligy, které proběhne 14. května od 19 hodin, kde na vás čeká malé občerstvení, mnoho zajímavých lidí a úžasná zábava.

Základní informace:

 • Název: Klub STOlních Her
 • Zřizovatel: Studentská Unie ČVUT
 • Adresa: Klubovna STOH se nachází v areálu Vysokoškolských kolejí Strahov na bloku 6 (Vaníčkova 5, 169 00 Praha 6, vchod je z boční strany bloku 6, naproti bloku 7, společný s klubem Čajovna)
 • Kontaktní e-mail: stoh@su.cvut.cz
 • Webová stránka: stoh.su.cvut.cz
 • Otevírací doba: pondělí, středu a čtvrtek vždy od 19 do 23 hodin.
 • Vstupné: dobrovolné, 5 Kč.

 

STOH-lidé-web

 

Představení klubu STOH připravila Zuzana Kratinohová.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář