Hrajeme.cz
Kluby a herny

Klub stolních a deskových her Litomyšl se představuje

Chybí vám spoluhráči nebo si chcete vyzkoušet konkrétní hru před tím, než si ji koupíte? Pak vám doporučujeme poohlédnout se ve svém okolí, zda někde na blízku nefunguje herní klub deskových her nebo herna. V hledání vám může pomoci i naše stránka s přehledem herních klubů a heren a seriál, ve kterém se jednotlivé kluby a herny představují. Dnes je to Klub stolních a deskových her Litomyšl.

Možná už takový klub máte a chtěli byste do něj přizvat další zájemce. Neváhejte a napište nám, abyste svůj klub mohli představit také na stránkách Hrajeme.cz.


ksdhlitomysl-04- webZdraví tě Klub stolních a deskových her Litomyšl. Možná je tento název trochu zavádějící, protože zjistíš, že mnohé z her, které se tu naučíš, se dají hrát třeba i ve vlaku při cestování, na louce, na lavici i pod lavicí, prostě všude tam, kde je kousek rovného místa. Všichni se během školního roku seznámíme s některými hrami, které můžeš spatřit na pultech našich obchodů, ale také se zaměříme na hry, které hráli tví rodičové, když byli zhruba v tvém věku. Protože spousta jednoduchých a zábavných her pomalu vymizela z dnešních domácností a zákoutí, naučíme se je nejen hrát, ale vyrobíme si i plánky a pomůcky na tyto hry. A co by to bylo za klub, kdyby se tu nekonaly turnaje v hrách, které již umíme.

Jak to všechno začalo

Náš klub má již dlouhou tradici, první hráči začali navštěvovat klub již v roce 2006. Od té doby hráči, klubovna, forma hraní doznala řady změn. V klubu se za tu dobu vystřídalo velké množství hráčů, ale jedno zůstalo, a to chuť si zahrát, vyzkoušet deskové a karetní hry. Scházíme se každý týden ve čtvrtek od 16 do 19 hodin v klubovně, která se nachází v Městské sportovní hale.

Kdo může přijít

Klub stolních deskových her Litomyšl je otevřen pro každého bez rozdílu věku. Rozhodující je chuť si zahrát a smysluplně využít svůj volný čas.

Akce, které pořádáme

Kromě pravidelného hraní klub organizuje nebo se podílí na dalších deskoherních akcích během roku. Již několik let organizuje místní turnaj série Dominion Tour, dále pořádá turnaje v různých hrách (kvalifikace MČR v Ticket to Ride, Takenoko a další). Spoluorganizuje dva tematické deskoherní víkendy s názvem 44 hodin hraní a 44 hodin hraní JUNIOR (www.ctyriactyricet.ic.cz).

Každé druhé úterý v měsíci také klub ukazuje a předvádí deskové hry v místní městské knihovně. Často organizuje herny pro širokou veřejnost a návštěvníky různých akcí (dny otevřených dveří, víkendové akce…). V lednu spolupořádá Festival deskových her v Litomyšli. Spolupracuje rovněž se školami a učiteli z okolí s možností ukázky použití deskových her ve výuce.

Zajímavosti klubu

ksdhlitomysl-02-webV herně nefunguje volné hraní. Každá schůzka má své téma a hry, které se při setkání hrají, jsou odvozeny od tématu. Pravidla her jsou všem hráčům představena a poté již probíhá hra u jednoho, dvou i tří stolů podle počtu účastníků. Každý třetí týden se odehraje turnaj ve hře, kterou si v hlasování vyberou sami hráči. Dvě schůzky mají možnost turnajovou hru poznat a vyzkoušet. Tyto turnaje jsou započítány do celoroční ligy, ve které hráči získávají body za účast v jednotlivých turnajích a z dalších aktivit.

Dalšími aktivitami jsou například různé deskoherní kvízy, testy a soutěže, které nejen pobaví, ale prohloubí znalosti ze světa deskových her. Nejšikovnější vždy obdrží body do celoroční ligy. Celkový vítěz je na konci roku odměněn hodnotnou cenou s herní tematikou.

K dispozici je okolo 300 moderních deskových her různých žánrů, od různých autorů. Čas od času také vymýšlíme a testujeme vlastní deskové, karetní hry z našich hlav.

Plány do budoucnosti

Pokračovat v nastoleném formátu našich setkávání a hraní. Zapojení se do dalších celorepublikových sérií turnajů. Pokračovat v pomoci veřejnosti s výběrem kvalitních deskových her.

Klub stolních deskových her Litomyšl

  • Adresa: T. G. Masaryka 1145, Litomyšl, Klubovna v Městské sportovní hale
  • Pravidelná setkání: každý čtvrtek 16.00 až 19.00 hodin
  • Kontakt: Jan „Jeník“ Coufal a Milan „Světlušák“ Bořek, hanicet@seznam.cz, 606 760 423
  • Web: www.ksdhlitomysl.cz
  • Roční zápisné 300 Kč, jednorázový vstup řešen domluvou

 

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Představujeme kluby deskových her a herny | Hrajeme.cz 29.3.2015 at 10:57

[…] Klub stolních a deskových her Litomyšl se představuje Kluby […]

Připojte svůj komentář