Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Kontinenty přináší do Evoluce větší pestrost

Karetní hra Evoluce: O původu druhů získala nové rozšíření Kontinenty, které v češtině připravila společnost Pexi. Po Času létat je to další rozšíření, které u nás vyšlo. Hru obohacuje o nové rysy, které vám poskytují další evoluční možnosti vašich živočichů. Spojení se základní hrou vám umožňuje hru až v 6 hráčích. Ocení ho především hráči, kteří již hru dobře znají.

Evoluce-Kontinenty-material

Díky tomuto rozšíření může evoluce probíhat na různých kontinentech, takže se může ubírat různými směry. Vzniká tak prostor pro jedinečná společenství živočichů. Obrovský superkontinent Pangea se totiž rozdělil na Laurasii a Gondwanu. Třetí, odloučené místo je oceán. Vy tak můžete hrát ve třech odlišných lokalitách, které mají své oddělené potravní banky. Živočichové na těchto místech se vyvíjeli nezávisle, ale s příslušným rysem mohou migrovat z místa na místo.

Novinkou tohoto rozšíření je, že při vykládání živočicha se musíte rozhodnout, na kterém kontinentu bude hrát. Rys plavání vašeho živočicha přesune do oceánu. Každý živočich, který zde bude na konci hry vám přidá bod navíc. Každý kontinent má k dispozici svou potravinovou banku s rozdílným množstvím potravy. Při krmení tedy záleží na umístění vašeho živočicha.

Evoluce-Kontinenty-karty-kontinentu

Nových rysů je ve hře celkem osm: migrace, nádor, štítovec, regenerace, rekombinace, stádo, stavitel, žahavci. Například díky migraci  může váš živočich přejít na jiný kontinent. Nádor zas oslabí vaše soupeře, protože vybraný živočich zemře, když přijde o poslední rys. Regenerace pak ochrání vašeho živočicha, zůstane vám, i když se jím nakrmil masožravec.

Evoluce-Kontinenty-kartyPokud máte karetní hru Evoluce rádi a chcete ji oživit o nové možnosti, pak vás rozšíření Kontinenty určitě potěší. Můžete ho spojit i s rozšířením Čas létat.

Související články:

Evoluce: Čas létat v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář