Hrajeme.cz
Funny a párty hryPředstavení hry

Mládeži nepřístupná karetní hra Shit Happens má dvě rozšíření: Zasraná práce a 50 odstínů hnědi

Shit Happens je nekorektní párty hra určená dospělým hráčům, kterou si zahrajete ve 2 a více hráčích. Obsahuje 200 karet, které představují nejrůznější nepříjemné situace. Během hry se je snažíte zařazovat do své lajny bolesti podle škály posranosti. Tak například, co je podle vás horší: Píchnutí všech čtyř pneumatik nebo Přistižení rodičů při sexu? Snažíte se nasbírat 10 karet.

V loňském roce Blackfire vydal dvě samostatně hratelná rozšíření, která můžete hrát samostatně, nebo je spojit s ostatními ze série Shit Happens. První rozšíření 50 odstínů hnědi vás zavede do se týká tématu sexu, respektive nepříjemných situací, k nimž může při sexu dojít. Druhé se jmenuje Zasraná práce a je zaměřené na téma nepříjemných situací, k nimž dochází k práci.

Jedná se tedy o tematické balíčky, které obohacují hru o nové situace. Pravidla se nemění. Pro vás, kteří hru neznáte, představíme pravidla podrobněji. Podle autorů hry zohledňuje škála posranosti úroveň úzkosti, emocionální trauma a dlouhodobé psychické následky, které mají vliv na postiženého. Má rozsah od 1 do 100.

Na začátku hry každý hráč obdrží ze zamíchaného balíčku tři karty, které si vyloží před sebe a vytvoří tak svou lajnu bolesti. Jednoduše seřadí situace na kartách podle čísla škály posranosti. Hráč po vaší pravici vezme kartu z balíčku a přečte vám situaci na kartě, ale neukazuje vám ji ani neprozradí číslo. Vaším úkolem je kartu správně zařadit na svou lajnu bolesti. Pokud se vám to podaří, karta získáte a položíte ji na správné místo ve vaší lajně bolesti.

Tak například, je podle vás horší stání péra na pohřbu než, že pes sežral spoďáry? Pokud si myslíte, že ne, pak kartu nezískáte a šanci dostane váš soused po levici, atd., dokud nedojde řada k tomu, kdo na začátku kartu přečetl. Když se tak stane, kartu odhoďte a pokračuje další hráč v pořadí.

Tím, jak se lajna bolesti bude plnit, stane se hra těžší, protože mezery na škále budou menší a menší. V tomto směru hra připomíná známou znalostní hru Time line nebo její novou edici Kdy se to stalo?

Shrnutí

Hra Shit Happens je především párty hra pro pobavení s přáteli, kterým nevadí nějaká ta vulgarita a sprosťárna. Není tedy pro útlocitné a stydlivé povahy. S takovými lidmi Shit Happens nezkoušejte. Díky jednoduchým pravidlům si ji ale zahrajete s kýmkoliv, kdo pro její téma bude mít náladu.

Obě rozšíření vám poskytnou nepřeberné množství nových karet, a tak výrazně zvýší její znovuhratelnost. Ocení je především ti, kdo už znají jednotlivé situace ze základní hry zpaměti. Dohromady je karet už na 600. Obě rozšíření pracují více s desetinnými čísly, takže se s nimi dobře pracuje, i když spojíte více krabic.

Rozšíření přináší intimnější témata, která jsou hráčům obecně bližší, takže si hru užijete možná více než u základní hry. Pokud hru nemáte, zvolte si některé z rozšíření.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář