Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

My jsme si nezačali – přichází nové malé rozšíření Settlerů

REXhry připravili a vydali již třetí malé rozšíření karetní hry Settlers: Zdrod impéria. Jmenuje se příznačně My jsme si nezačali. Do hry totiž vnáší více interaktivity mezi hráči, než dosud nabízela. Obsahuje celkem 55 karet, z toho je 12 běžných, 3 karty dobývání pro virtuálního hráče a po 10 kartách pro čtyři základní frakce.

Novinkou tohoto rozšíření je dobývání. Je to nová akce, která vám umožní převzít kontrolu nad frakčními lokacemi jiných hráčů. Při stavbě svých lokací si proto musíte rozmyslet, v jakém pořadí je zahrajete, abyste své nejcennější udrželi daleko od nepřátel. K dobývání se používají žetony boření (záleží na vzdálenosti od frakční desky, ta nejvíce vlevo stojí 2 žetony). Pokud se vám podaří lokaci dobýt, umístíte si ji do svého impéria.

Novou unikátní lokací jsou pevnosti, které je možné ovlivnit pouze novou akcí zteč, proti jiným interakcím jsou imunní.

Rozšíření určitě ocení všichni příznivci Settlerů a především ti, kteří vyznávají její interaktivní možnosti. Zde dostanou nový impuls a mohou zkoušet nové strategie. Autoři hry nedoporučují, abyste s tímto konfliktním rozšířením hráli s frakcemi Atlanťanů a Aztéků, protože jsou relativně mírumilovné.

 


Související články:

Settlers: Zrod impéria v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář