Hrajeme.cz
Chystá seVideoVideopředstavení

Na Kickstarteru můžete podpořit novou karetní hru Velryby ničí svět

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Další česká karetní hra se uchází o přízeň hráčů z celého světa na Kickstarteru. I vy ji můžete podpořit. Jedná se o blafovací hru Whales Destroying the World, česky Velryby ničí svět. Možná jste se s tímto názvem již setkali, protože před rokem proběhla úspěšná kampaň na Startovači (viz článek). Je to ale zcela nový projekt, i když na stejné téma a ve stejném grafickém provedení. Není se co divit. Karty s velrybami jsou originální a s krásně provedenými ilustracemi, které vás zaujmou na první pohled.

Možná vás to překvapí, že na Kickstarter nejde úspěšný projekt ze Startovače, ale dva z autorů původní hry – Petr Vojtěch a Jindřich Pavlásek – se rozhodli vytvořit hru zcela novou, která využije krásné ilustrace a svět předchozí hry. Vytvořili rychlou karetní hru pro 3–6 hráčů, která je založena na blafování a skrytých rolích. Zatímco Velryby se snaží postavit co nejsilnější armádu, jeden z hráčů jako tajný Superhrdina bude armády ostatních infiltrovat, a když se mu to podaří, může útok zcela rozvrátit. Jedná se o spíše párty hru, kterou si zahrajete s kýmkoliv a u které se budete bavit. Přesto můžete usilovat o vítězství. A i velrybí hráči mohou mezi sebou soupeřit o místo nejvyššího generála.

Hra se hodí pro hraní v rodině, s přáteli i jako rychlý filler pro náročnější hráče. A budete si ji moci vzít s sebou na cesty. V balení najdete 6 karet rolí a 72 hracích karet velryb, superhrdinů a mírových želv.

Na Kickstarteru si ji můžete pořídit za 15 dolarů (přibližně 330 Kč). Dostanete k ní česká pravidla a specialitou pro Česko je poštovné zdarma. Můžete si také pořídit o něco dražší verzi se sběratelským obsahem, například ručně šitou velrybou, která vám poslouží i jako obal na karty. Čas na rozmyšlenou máte do 14. prosince, kdy kampaň na Kickstarteru skončí.

Odkaz:

 

Gameplay s představením hry v angličtině (délka videa: 13:40 min.):


Související odkazy:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář