Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Perutě Evropy ke hře Na křídlech prostě chcete

První rozšíření hry Na křídlech, které má v češtině název Perutě Evropy, přinesl MindOK před pár týdny. Než jsme si ho stačili podrobně představit, je již téměř vyprodané, zájem o něj byl velký. Nemusíte však mít obavy, MindOK již chystá dotisk. Je to totiž rozšíření, na které jsme v Evropě obzvláště čekali, protože přináší balíček karet s evropskými ptáky, kteří jsou nám přeci jen bližší než ti američtí. Především ale tak můžeme při hraní v rodině s dětmi blíže poznat druhy, s nimiž se potkáváme i u nás.

Kromě 81 karet nových ptáků, kteří jsou opět krásně ilustrovaní, přináší rozšíření i nové osobní úkoly, destičky veřejných úkolů, novou sadu vajíček, tentokrát fialových (i když barva nemá na hru žádný vliv, prostě vypadají na herní desce výborně). Karty si můžete uložit do další plastové krabičky, jako ji znáte ze základní hry.

Novinkou rozšíření je efekt, který má nové časování „na konci kola“. Má symbol přesýpacích hodin. Karty s tímto efektem se vyhodnocují v každém kole poté, co všichni odehrají své akce, ale před vyhodnocením veřejných úkolů. Vyhodnocují se od začínajícího hráče. Nové karty také zvyšují interakci mezi hráči. Vybrané karty je navíc možné vyložit na dvě políčka současně, takže budete moci dříve vyložit lepší akce.

Nové karty do hry začleníte jednoduše. Prostě je zamícháte mezi karty základní hry. Pokud je budete chtít později vytřídit, poznáte je podle písmene E u jejich pořadového čísla.

MindOK již také potvrdil, že plánuje vydání i druhého rozšíření Oceánie, které přinese karty ptáků Austrálie a Oceánie.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář