Hrajeme.cz
Herní oceněníO hrách a hraní

Cena Hrajeme.cz: Doporučené novinky vydané v létě 2019

Vyhlašujeme ceny Hrajeme.cz DOPORUČUJE pro hry vydané v létě 2019 – v období od 1. července do 30. září. Vzhledem k velkému počtu novinek za poslední půlrok je to o něco později, než jsme plánovali. Vybíráme nejlepší hry různých žánrů a typů, které vyšly v češtině. Přehled všech her, z nichž jsme vybírali, najdete v Kalendáři novinek 2019.

Za každé čtvrtletí – roční období – vyhlašujeme cenu Hrajeme.cz DOPORUČUJE. Oceněné hry obdrží stříbrnou hvězdu. Jednou za rok pak vyhlašujeme Hvězdu Hrajeme.cz, nejlepší hru za uplynulý rok, která získá zlatou hvězdu.

Viz také stránka Hvězda Hrajeme.cz.

Hrajeme.cz DOPORUČUJE – léto 2019:


Azul: Vitráže Sintry

– rodinná hra pro 2–4 hráče od 8 let

Vitráže Sintry jsou druhou hrou z řady her Azul. Je to samostatná a svébytná hra, i když v řadě prvků navazuje na první Azul. Tentokrát představujete umělecké skláře, kteří tvoří krásné vitráže. Hra vás opět osloví kvalitním provedením, svižnou hratelností a funkčními mechanismy.

Odkaz: Nová hra Azul: Vitráže Sintry se povedla

Diamantový les

– dětská hra pro 2–4 hráče od 5 let

Diamantový les je původní česká hra. Hráči v rolích trpaslíků vstupují do temného lesa a hledají v něm 4 různobarevné diamanty. Herní plán je variabilní, je složen z kartiček lesa, které postupně odkrýváte, ale jen některé necháváte odkryté. Každé políčko má svůj efekt, který se spustí, když na něj hráč vstoupí. Tento paměťový prvek ve hře velmi pěkně funguje, je také doplněn tím, že se hráči mohou rozhodnout políčko nevyužít, nebo jít do rizika.

Odkaz: Dino již má Diamantový les

Kombo Afrika

– rodinná hra pro 2–4 hráče od 10 let

V tomto případě se jedná o původní česko-slovenskou hru, ve které uplatníte své kombinační schopnosti. Ve hře shromažďujete zvířata do skupin a využíváte jejich schopnosti. Jedná se o malou hru, která ale skrývá překvapivě velké možnosti, a díky své variabilitě bude každá partie trochu jiná.

Odkaz: Recenze: Kombo Afrika

Na křídlech

– strategická hra pro 1–5 hráčů od 10 let

Na křídlech je přístupná a ke hráčům vstřícná hra, která nemá složitá pravidla, ale poskytuje pestrou nabídku herních možností. Každý se snaží naplnit svou voliéru hodnotnými ptáky, kteří tak utvoří jedinečné společenství. Hráči se vzájemně ovlivňují, ale neškodí si Ocení ji proto příležitostní i náročnější hráči. Hra má nadstandardní produkční a grafické provedení.

Odkaz: Recenze: Na křídlech

Star Wars: Vnější okraj

– dobrodružná hra pro 1–4 hráče od 14 let

Hra Star Wars: Vnější okraj je sice zasazena do světa Star Wars, nenavazuje však na konkrétní události z filmů. Přesto se v ní setkáte s řadou známých postav. Vylepšujete svou loď, získáváte vybavení, plníte zakázky a různé úkoly. Ve hře se tak pouštíte do vlastních dobrodružství. Příjemná je hra například v tom, že se v ní neustále něco děje, takže vás hra baví od začátku do konce.

Odkaz: Recenze: Star Wars – Vnější okraj


Související články:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář