Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Port Royal se vydal na velké dobrodružství

Port Royal je výborná karetní hra, která je založená na „push your luck“ principu. Je ze své podstaty soutěživá, hráči se předhánějí, kdo bude mít lepší osobnosti, udělá víc expedic, získá víc peněz. Proto vás může překvapit, že tato hra s rozšířením Dobrodružství začíná…, které vydal MindOK, získala nový rozměr. Můžete si ji zahrát jako kampaňový příběh v kooperativním nebo soutěžním režimu. Na druhou stranu, kooperativní mód hra již získala s předchozím rozšířením, takže je to vlastně další pěkná evoluce hry. Celkem na vás čeká pět kapitol. Na rozdíl od základní hry, která je pro 2–5 hráčů, rozšíření Dobrodružství začíná je určeno pro 1–4 hráče od 8 let.

Ke hře budete samozřejmě potřebovat základ, k němuž přidáte nové rozšíření. Každá partie bude představovat jednu kapitolu příběhu, a bude se odvíjet od toho, jak se vám bude dařit. Ve hře plníte různé úkoly a jejich splnění vás posune dál. Nemusíte ale mít obavu, že byste si po dohrání všech kapitol nemohli zahrát znovu. Můžete hrát opakovaně a hra své kouzlo neztratí. Naopak, může přinášet nové situace, rozhodnutí a úspěchy.

Hra využívá karty ze základní hry a vedle toho máte k dispozici nové typy karet. Herní tah hráče probíhá stejně, objevováním a obchodováním, ale pak navazuje fáze události. Karty událostí vás posouvají v příběhu. Každý hráč plní úkoly samostatně. Navíc má každý hráč svou postavu, osobnost, která mu dává zvláštní schopnost, počáteční peníze a další věci. Když se dostanete na poslední kartu partie, zjistíte, jak se vám v dobrodružství dařilo.

Pokud jste si oblíbili Port Royal, pak si rozšíření Dobrodružství začíná určitě pořiďte. Hra s ním získává nový náboj a rozměr. Doporučuji vyzkoušet.


Související odkazy:

Port Royal v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář