Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Port Royal si nyní zahrajete i kooperativně či sólově

Karetní hra Port Royal si již získala příznivce mezi příležitostnými hráči, ale rádi si ji zahrají i ti zkušenější. Má jednoduchá pravidla a je svižná, jednu partii stihnete do hodiny. Zajímavá je tím, jak využívá princip rizika. Sami rozhodujete, můžete riskovat víc, a hodně získat, nebo hrát spíše na jistotu. S rozšířením hry Port Royal, které právě vydal MindOK, získáte nové karty postav a lodí, které dají vašim partiím novou šťávu. Novinkou jsou karty kontraktů, které vám dávají další možnost, jak získat body vlivu.

Port-Royal-rozsireni-material

Při standardní hře (v soutěžním režimu) zamícháte karty kontraktů a vytvoříte balíček, z něhož vyložíte 4 karty na stůl. Symboly uprostřed karet popisují úkoly, které máte splnit. Kdykoliv jste na tahu (ať už jako aktivní nebo pasivní hráč), můžete úkol splnit a na důkaz jeho splnění položit na kartu kontraktu kostičku své barvy. Navíc si vezmete příslušný počet mincí. Během hry takto můžete splnit až tři kontrakty (musí být různé). Za splnění druhého/třetího obdržíte i jeden respektive dva body vlivu.

Úkoly jsou celkem pestré. Musíte mít ve svých službách postavy uvedené na kartě kontraktu, postavy s minimálně 3 symboly šavlí nebo provedenou alespoň jednu expedici. Další jsou pak zajímavější. Abyste úkol splnili, musíte si vzít z přístavu 3 fregaty, ale bez peněz, u jiného úkolu 2 galeony. Další úkol splníte, když vám v roli aktivního hráče v přístavu zakotví lodě alespoň tří různých barev (a to 2x během hry).

Port-Royal-rozsireni-kontrakty
Ukázka kontraktů.

Rozšíření do hry vnáší také nový způsoby hraní: kooperativní režim, který umožňuje i sólovou variantu hry. Port Royal si díky němu můžete zahrát, i když zrovna nemáte spoluhráče. Ve stanoveném čase, odměřuje vám ho balíček karet, musíte splnit předepsaný počet kontraktů (podle počtu hráčů). Hraje se standardně, jen první kartu otáčí aktivní hráč vždy z balíčku času. Pokud nejsou kontrakty splněny po vyčerpání balíčku času, hru jste prohráli.

Rozšíření hry Port Royal rozhodně stojí za vyzkoušení. Pokud základní hru máte, pěkně vám ji zpestří. Navíc do hry můžete přibrat i další hráče, kteří nevyhledávají soutěživé hry, a zahrát si s nimi kooperativní variantu. Ta se také dobře hodí pro hru s dětmi.

Nové karty postav a lodí.Kanonýr, Viceadmirál, Kupec.Ukázka nových lodí.Ukázka karet kontraktů.SvůdníkPostrach fregat.

Související články:

Port Royal v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář