Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

Přines si svou knihu a hrajem

MindOK přinesl další originální párty hru. Má název Přines si svou knihu a je určena pro 3–8 hráčů od 12 let. Podtitul hry zní „Hra o vypůjčených větách“, a to právem. Během hry si budete vypůjčovat slova, věty či celé odstavce z knih, které máte doma nebo tam, kde právě jste. Pravidla jsou jednoduchá a přístupná širokému okruhu lidí. Zvládnou ji i děti, které umí číst.

Bez nějaké knihy pro každého hráče se tedy neobejdete. Přitom se nemusí jednat o romány či poezii, naopak pestřejší výběr vám přinese více zábavy. Klidně můžete zvolit návod k vašemu mixéru, kuchařku, učebnici botaniky, Vojnu a mír, Aprílovou školu či Průvodce Českým rájem. Hrát můžete s jakýmikoliv knihami, možná je i varianta s časopisy.

Když máte vybráno, sednete si do kruhu a jeden z vás přečte z karty zvolené zadání pro dané kolo. Všichni ostatní ostatní hledají co nejrychleji ve své knize text, který nejlépe vyhoví zadání. Na délce nezáleží, může se jednat o jedno slovo, půl věty i několik vět. Všichni následně přečtou text, který vybrali, a zadavatel zvolí nejlepší odpověď. Ve hře zvítězí ten, kdo jako první nasbírá potřebný počet karet (podle počtu hráčů).

Hra bude tak zábavná, jak si ji zábavnou sami uděláte. Najděte například v encyklopedii hmyzu „důležité varování pro děti“, v babiččině kuchařce „radu na rande“,  v Shakespearových sonetech „řádek ze životopisu sportovce“. V této hře záleží především na hráčích a jejich chuti společně se pustit do výběru těch nejvtipnějších pasáží pro vybrané téma.

Doporučuji tuto hru vyzkoušet. Hodit se vám bude o víkendu na chatě s rodinou či přáteli nebo na horách.

 

Související článek:

Přines si svou knihu:

 

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář