Hrajeme.cz
E-deskovkyPřečtěte siVideoVideopředstavení

Through the Ages ovládlo elektronický prostor

Tímto bych chtěl pogratulovat CGE a Vláďovi Chvátilovi k úspěšnému převedení výtečné hry Through the Ages: Nový příběh civilizace do elektronické podoby. Již si ji můžete nainstalovat na své zařízení s Androidem či iOS. Jedná se o čisté převedení deskové hry, takže si užijete její původní atmosféru, grafiku karet a poskytne vám výborný herní zážitek. Zároveň oceníte možnosti a vychytávky, které poskytuje elektronické zpracování. Je tak připravena jak pro zkušené hráče Civky, tak ty, kteří ji chtějí poznat.

Through the Ages: Nový příběh civilizace je komplexní strategická hra pro 2–4 hráče, která je založená na kartách. Během hry projdete celým vývojem naší civilizace od starověku po dnešek. Na světovém žebříčku BoardGameGeek zaujímala dlouho první příčku a aktuálně je druhá. Získala také celou řadu ocenění, například International Gamer Award. Původně hra vyšla v roce 2006, v nové inovované edici pak v roce 2015.

Elektronickou verzi Through the Ages si můžete vyzkoušet v angličtině nebo v češtině. K dispozici máte on-line hru, ve které si můžete zahrát s kýmkoliv na světě, kdo je připojen, a lokální hru, která nevyžaduje připojení. V rámci lokální hry si pak můžete zvolit z této nabídky:

  • Samostatná hra – standardní hra proti UI, ve které si volíte počet spoluhráčů a jejich úroveň obtížností (ze tří).
  • Scénáře – pokaždé si můžete vybrat jiný příběh a podmínky pro hru.
  • Výuková hra – doporučuji, je to interaktivní a názorné seznámení se hrou krok za krokem, takže do ní rychle proniknete. Ocení především začínající hráči.
  • Pass&Play – standardní hra s živými hráči. Vystačíte si s jedním tabletem.

 

Ukázky obrazovek:

 

Zatím mám za sebou prvních několik her, takže je brzy na zevrubnější hodnocení. Již teď ale mohu říci, že ovládání hry je přehledné a aplikace funguje plynule a bez obtíží. Všechny potřebné informace jsou dostupné, a tak se můžete soustředit na hru. Výhodou určitě je, že za vás aplikace udělá veškerou obsluhu a nemusíte mít obavu, že na něco zapomenete.

Pokud máte rádi strategické hry a chcete si užít pořádnou civilizační hru, pak si digitální verzi Through the Ages: Nový příběh civilizace určitě vyzkoušejte. Určitě si tuto skvělou hru pak rozložíte i na stole.

 

Video – trailer (délka videa: 1:02 min.):

Související odkazy:

Související články:

Through the Ages: Nový příběh civilizace v katalogu Hrajeme.cz:

 

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář