Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Řady hrdinů hry Marvel United se rozrostly o Deadpoola a X-Meny

Svět marvelovských hrdinů je bohatý a skrývá mnoho možností pro nové hry, ale i pro rozšíření těch stávajících. Především se nabízí pro příběhové hry a hry založené na scénářích. Kooperativní hra Marvel United se u nás v únoru rozrostla hned o dva kousky, které přináší nové hrdiny, anti-hrdiny a padouchy. Jedná se o rozšíření Deadpool, k němuž potřebujete základní krabici hry, a dále o samostatnou hru Marvel United: X-Men. Zatímco základní hra Marvel United je určena pro 1–4 hráče, X-Meny si zahrajete až v 5 hráčích.

S hrou Marvel United se můžete seznámit v recenzi. Dnes se podíváme na to, co novinky přinášejí nového.

Marvel United: Deadpool

Jak název napovídá, rozšíření přináší postavu Deadpoola. Využijete ho hned ve třech rolích. Jednou se stane skutečným hrdinou, který vám pomůže porazit padoucha, podruhé se sám stane neporazitelným padouchem. Nakonec vám může připravit nepředvídatelnou výzvu. Pro každou z těchto poloh máte k dispozici jednu figurku, rozlišeny jsou barevně. Čtvrtá figurka představuje anti-hrdinu Boba, který může stát na straně hrdinů nebo padouchů.

Pokud si zvolíte Deadpoola jako hrdinu, budete s ním hrát, jak jste zvyklí. Jen na některých hrdinských kartách najdete povinné speciální efekty, které musíte vyhodnotit. Jsou na černém pozadí textového pole. Deadpoolova chaotická výzva vnese do hry prvek nejistoty, někdy pomůže vám, někdy padouchovi. Budete k tomu potřebovat balíček karet výzvy.

Deadpoola jako padoucha nemůžete porazit, musíte se snažit přežít, dokud ho nepřestane bavit nakopávat hrdinům zadky. Počty zachráněných či poražených a hrozeb, kterým jste zabránili, určí výsledek, jakého jste ve hře dosáhli.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář