Hrajeme.cz
Představení hry

Robinson Crusoe se vydává do ztraceného města

Dnes se blíže podíváme na rozšíření kooperativní hry Robinson Crusoe: Dobrodružství na proklatém ostrově, které se v češtině jmenuje Záhada ztraceného města. Jedná se o velké rozšíření, které především přináší kampaň zahrnující pět misí. Kromě toho v krabici najdete například 10 nových postav, které můžete hrát se základní hrou, a také dva samostatné scénáře. České vydání opět připravilo Albi. Určeno je pro 1–4 hráče od 14 let.

Rozšíření nabízí dva různé způsoby hraní. Především zmiňovanou kampaň, ve které se vydáváte po stopách průzkumníka plukovníka Percyho Fewcatta. Představujete záchranný tým, který má za úkol plukovníka najít a přivést ho zpět domů. Druhý režim je hororový. Umožní vám hru známých scénářů s novými prvky. Jedná se o velké rozšíření s velkým počtem nových karet, žetonů, deníkem účastníka výpravy, kartami postav.

Během kampaně bude každý hráč ovládat jednu postavu. Každá má 2 zvláštní dovednosti, které může použít kdykoliv ve hře, musí ale odhalit určitý počet žetonů odhodlání. Kromě toho, že postava může být zraněna, a také zemřít, může také propadnout šílenství a ve hře skončit. Můžete tím prohrát celou kampaň. Hra ale nekončí smrtí nebo šílenstvím hráčské postavy. Pokud vaše postava zemře, nahradíte ji jednou z volných nehráčských postav. Hra ale končí, když již žádná volná není. To platí i pro hororový režim.

Pro kampaň platí stejná pravidla jako pro základní hru. Odlišnosti se dozvíte u každého scénáře. Platí ale, že výsledek jednoho scénáři si přenášíte v rámci kampaně i do toho navazujícího. Slouží k tomu ukládací list. Nově jsou ve hře například žetony šílenství, nervového zhroucení či přeludů. A v boji budete moci používat mystické zbraně.

V krabici najdete i dva samostatné scénáři: 12. Honba za trestanci – musíte zadržet nebo zabít nebezpečné trestance, nejdřív je ale musíte najít, 13. V břiše příšery – budete pátrat po doupatech, v nichž se utkáte s kultisty a mystickými tvory.

Rozšíření hře přidává nové příběhy a do hry vnáší nové prvky a napětí. Ocení ho především náročnější hráči, kteří si hru Robinson Crusoe oblíbili.


Související články:Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář