Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Skol ty Skoty aneb začíná boj o hraniční kameny

REXhry připravily sympatickou karetní hru pro dva hráče s názvem Skol ty Skoty. Jedná se o hru Schotten Totten od Reinera Knizii. Původně vyšla v roce 1999, ale česky vychází z nové edice od společnosti IELLO z roku 2016. Má novou, vtipnou a krásnou grafiku. Ve hře se utkají dva skotské klany o to, kde povede hranice mezi jejich vesnicemi.

Ve hře budete vysílat členy svého klanu, aby bránili jednotlivé hraniční kameny, které ohraničují vaše území. Pokud vytvoříte dostatečně silnou kombinaci, kámen ovládnete. Ve hře je celkem 54 karet klanu, které mají hodnotu 1–9 v šesti barvách. Nejsilnější kombinací je postupka ve stejné barvě, dále trojice karet stejné síly, následují karty ve stejné barvě, nižší je postupka v libovolných barvách a nejnižší součet libovolných karet. Zvítězí ten, kdo ovládne tři sousední hraniční kameny nebo jakýchkoliv pět kamenů.

Každý hráč ve svém tahu zahraje jednu ze šesti karet, které má v ruce, a přiloží ji k vybranému hraničnímu kameni. Než si dobere novou kartu z dobíracího balíčku, může ohlásit ovládnutí jednoho nebo více hraničních kamenů. Z obou stran musí být vyloženy 3 karty, výjimečně i méně karet na soupeřově straně, musí ale prokázat, že bude mít silnější kombinaci bez ohledu na to, jako by soupeř zahrál kartu.

 

Skol ty Skoty je převahová hra pro dva hráče, ve které převahu získáváte z kombinací přiložených karet. Je to jednoduchá a herně velmi sympatická hra, kterou zvládnete za půl hodinky, například při čekání na spoluhráče k větší strategické hře. Připravte se ale na to, že i tato malá hra poskytuje mnoho taktických možností a že budete muset dobře odhadovat soupeře, abyste uspěli. Doporučuji vyzkoušet.

Jakmile se s hrou seznámíte, můžete vyzkoušet i variantu s taktickými kartami, které hru zpestří a přidají více nečekaných zvratů. Nebo si zahrát variantu pro experty, ve které můžete ohlásit ovládnutí kamene pouze na začátku vašeho tahu.

Související odkazy:

Skol ty Skoty v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář