Hrajeme.cz
Chystá sePro náročnéPro rodinné hraní

Jaké novinky připravují REXhry pro rok 2017 (2. část)

Pěknou nadílku novinek pro rok 2017 si připravují také REXhry. Řadu z nich jsme si ukázali v 1. části o novinkách, například karetní Clank! či Malá velká dobrodružství. Mezi dalšími chystanými novinkami bude celá řada nových her, ale i rozšíření, například Timeline: Česko, Skol ty Skoty či rozšíření Blood Rage s pátým hráčem. A milovníci kostkových her se mohou těšit na novou edici hry Vládce Tokia.


Chystané hry

CardLine: Dinosauři – pro 2–8 hráčů od 7 let

Oblíbená řada her CardLine bude mít nový přírůstek. Tématem nové edice budou dinosauři, takže se budete moci pocvičit ve znalostech prehistorických zvířat, a také se dozvíte leccos nového o jejich velikosti či váze. Hra navazuje na edici CardLine: Svět zvířat.

Odkaz: BoardGameGeek

 

 

Timeline: Česko – pro 2–6 hráčů od 8 let

Timeline: Vynálezy

Série her Timeline si již našla své pevné místo v nabídce od REXher a patří k oblíbeným hrám, které se dostanou na stůl v rodinách i při setkání s přáteli. Vašim úkolem je správně přiřadit své karty na „časovou“ osu. Může se přitom jednat o vynálezy, objevy, historické události, apod. Občas se mezi kartami mihlo i něco spojeného s Českem. A nejednoho hráče napadlo, že se rád věnoval našim reáliím a událostem. Letos se dočkáme, nová hra bude věnovaná celá Česku.

V obchodech by se hra Timeline: Česko měla objevit na přelomu roku 2017/18.

Odkaz: Recenze hry Timeline

 

Skol ty Skoty – pro 2 hráče od 8 let

Hra Skol Skota je původně starší hra Schotten Totten z roku 1999 od Reinera Knizii, která se díky iello dočkala nové edice v upravené grafice. Mohli jste se také setkat s předělávkou do hry Battle Line (GMT, 2000). V této hře mezi soupeři leží devět hraničních kamenů, které označují hranici pastvin dvou skotských vesnic. Kdo ovládne pět různých kamenů nebo tři sousední, ten vyhraje. Převahu získáváte pomocí tří karet přiřazených ke kameni, silnější sestava má navrch.

Odkaz: Schotten Totten na Hrajeme.cz

 

Vzhůru znovu do podzemí – pro 2–4 hráče od 10 let

Jedná se o samostatnou hru, v originálu Welcome back to the Dungeon, která navazuje hru Vzhůru do podzemí. Opět je to hra na principu push your luck (jít štěstí naproti). Získejte odvahu, abyste otevřeli dveře nenechali monstra soupeřům. Je to jednoduchá a rychlá hra. Autory jsou Antoine Bauza a Masato Uesagi. Grafické zpracování je z dílny iello.

K dispozici by hra mohla být v září.

Odkaz: BoardGameGeek

 

Vládce Tokia – pro 2–6 hráčů od 8 let

Hra Vládce Tokia vyjde v nové edici s upravenou grafikou a menšími změnami u postav. Opět tak bude dostupná kostková hra, ve které se stáváte jedním z monster a soupeříte o to, kdo ovládne Tokio.

Odkaz: Vládce Tokia na Hrajeme.cz

 

 

Připravovaná rozšíření

  • Blood Rage – těšit se můžete na tři rozšíření: Gods of Ásgard, Mystics of Midgard, 5. hráč (plánovaný termín: červenec) | Blood Rage |
  • Malé velké galaxie: Do neznáma (v originálu Beyond the Black) | Malé velké galaxie |
  • RONE: Nové síly – přinese nové karty s novými mechanikami: iniciativa a pomalý efekt | RONE |
  • Settlers: Zrod impéria – Aztékové – velké rozšíření s novou frakcí, prodej začne na Jarním Brnohraní 3. června | Settlers: Zrod impéria |
  • Settlers: Zrod impéria – We Didn´t start the Fire – nové malé rozšíření podpoří konfliktní aspekty hry

Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář