Hrajeme.cz
Funny a párty hryPředstavení hry

Šťastný losos je rychlá akční hra až pro 8 hráčů

Pokud hledáte akční hru, při které nemusíte sedět na židli, pak můžete sáhnout po Šťastném lososovi. Jedná se o novou edici, kterou u nás letos vydal Blackfire. Dříve u nás tuto hru distribuovalo Albi pod názvem Šťastný candát. Šťastného lososa si zahrajete ve 3–8 hráčích od 6 let. Můžete tedy do hry přibrat o dva hráče více než tomu bylo v původní edici.

V krabici najdete 8 sad karet s různými akcemi. Ty ale ve hře neprovádíte sami, ale musíte si najít parťáka, jiného hráče. Najdete zde například ťukanec, míchačku nebo placák. Karty jsou kvalitní, aby vydrželi i méně šetrné zacházení při této akční hře.

Pravidla hry jsou jednoduchá, takže stačí ostatní hráče seznámit s tím, v čem spočívají jednotlivé akce. Začnete tedy hrát během pár minut. Nejprve si ale přizpůsobte prostředí, kde budete hrát. Mějte místo okolo stolu, abyste si mohli vyměňovat místa. Nebo můžete hrát i bez stolu v kroužku nebo někde venku ve stoje.

Jak to tedy funguje? Všichni hrají současně, z vrchu svého zamíchaného balíčku karet si každý vezme kartu, otočí ji a hledá jiného hráče se stejnou akcí. Tu spolu vykonají a kartu odhodí. Poté si mohou vzít novou kartu. Zvítězí ten, kdo se zbaví karet jako první.

Například vás čeká akce míchačka, při které si hráči musí vyměnit místo, ťukanec znamená, že se dotknete rukama sbalenými do pěsti, placák není potřeba komentovat a šťastného lososa zahrajete tak, že k sobě přiložíte předloktí a poplácáte se.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář