Hrajeme.cz
Herní ocenění

Cena Hrajeme.cz: Doporučené novinky vydané v zimě 2021

Vyhlašujeme ceny Hrajeme.cz DOPORUČUJE pro hry vydané v 1. čtvrtletí 2021 – v období od 1. ledna do 31. března. Vybíráme nejlepší hry různých žánrů a typů, které vyšly v češtině. Přehled všech her, z nichž jsme vybírali, najdete v Kalendáři novinek 2021.

Začátek roku nebývá tak nabitý novinkami, ale i tak bylo z čeho vybírat. Navíc jsme se rozhodli po důkladnějším zahrání ocenit dodatečně i hry My City, která vyšla na podzim.

Za každé čtvrtletí – roční období – vyhlašujeme cenu Hrajeme.cz DOPORUČUJE. Oceněné hry obdrží stříbrnou hvězdu. Jednou za rok pak vyhlašujeme Hvězdu Hrajeme.cz, nejlepší hru za uplynulý rok, která získá zlatou hvězdu.

Více na stránce Hvězdy Hrajeme.cz.

Hrajeme.cz DOPORUČUJE – zima 2021:


Cestou necestou

– dobrodružná příběhová hra pro 2–4 hráče od 10 let

Cestou necestou je dobrodružná hra Ryana Laukata, který ji současně i ilustroval. Jeho originální grafické zpracování dává hře jedinečnou atmosféru. Pravidla ani mechanismy hry nejsou složité, hru proto zvládnou i děti od 10 let, i když na krabici najdete od 13 let. Na hře oceňujeme originální zpracování příběhů, s nimiž se během hry setkáváte. Velkým plusem české edice je také připojení rozšíření Jantarové doly, které je součástí vydání. Celkově se jedná o bohatě vybavenou, výpravnou hru.

Odkaz: Hra Cestou necestou již dorazila (novinka)


MikroMakro: Město zločinu

– kooperativní detektivní hra pro 1–4 hráče od 8 let

MikroMakro je originální deduktivní hra. Společně budete řešit řadu kriminálních případů, které doslova povstávají z velkého herního plánu. Ten představuje město s nejrůznějšími budovami, parky, přístavem a jeho obyvateli. Na hře oceňujeme, jak je jednoduchý nápad promyšlen a realizován do posledního detailu. Výborně se hodí pro hraní v rodině i s příležitostnými hráči. Ocení ji ale i náročnější hráči.

Odkaz: Recenze: MikroMakro – Město zločinu (recenze)


My City

– rodinná budovatelská hra s vývojem pro 2–4 hráče od 10 let

My City je unikátní hra, která využívá principy legacy her. S každou partií se vám odkrývá něco nového, co hru obohacuje a rozvíjí. Obálky skrývají nový herní materiál a pravidla. Základem hry je budování města pomocí dílků různých tvarů. Na hře oceňujeme, že velmi dobře funguje a že přináší jedinečný herní zážitek. Pravidla jsou přístupná, doporučujeme ji pro hraní v rodině i s přáteli. Můžete hrát celou legacy kampaň, nebo se pustit do samostatné hry na druhé straně desky.

Odkaz: My City je budovací hra, která se vyvíjí (představení)


Pohádkáři

– dětská příběhová hra pro 2–6 hráčů od 5 let

Tato hra je určena především dětem, respektive pro hraní rodičů s dětmi. Pokud hledáte hru pro předškoláky, která vás bude také bavit, pak vyzkoušejte Pohádkáře. Jedná se o dixitovskou hru pro děti s krásně ilustrovanými kartami, ve které vytvoříte jedinečný příběh. Hra rozvíjí fantazii, imaginaci i vyjadřovací schopnosti a vtáhne do hry děti i starší hráče.

Odkaz: Ponořte se s dětmi do pohádkových příběhů ve hře Pohádkáři (představení)


Splendor Marvel

– rodinná hra pro 2–4 hráče od 8 let

Hra vychází z původní hry Splendor. Kromě změny tématu a grafiky přidává něco navíc, co hru obohacuje a vylepšuje. Nové téma, svět superhrdinů, je pro hráče srozumitelnější a uvěřitelnější. Celkově se tedy jedná o výborně přepracovanou hru, která zachovala základní funkční principy a jednoduchost pravidel. Hra je díky tomu přístupná širokému okruhu hráčů.

Odkaz: Splendor Marvel vás zavede do světa super hrdinů (novinka)


Stezky tukanů

– rodinná zakreslovací hra pro 1–8 hráčů od 8 let

Stezky tukanů jsou novou zakreslovací hrou, která ve svém žánru vyniká přístupností, ale i promyšleností jednotlivých herních prvků. Výborně si ji proto zahrajete v rodině i s příležitostnými hráči, neurazí ani ty náročnější. Výborně funguje v jakémkoliv počtu hráčů. Je to přátelská hra, ve které se neškodí, úspěch závisí na každém hráči a troše štěstí.

Odkaz: Recenze: Stezky tukanů jsou zakreslovací hrou pro každého (recenze)


Unmatched: Souboj legend

– figurková hra pro 2–4 hráče od 10 let

Jedná se o originální figurkovou hru o soubojích nejrůznějších bojovníků. Ocení ji především hráči, kteří mají rádi chytré silně interaktivní hry. Je to asymetrická hra, ve které každý hráč má postavu s unikátním balíčkem karet a dalším komponenty. Za každou postavu se proto hraje trochu jinak a hráč musí ve svých tazích využít její silné stránky a eliminovat ty slabší, zároveň musí zohlednit přednosti soupeře.

Odkaz: Souboj legend může začít (novinka)


Zombie Teenz: Evolution

– rodinná kooperativní hra pro 2–4 hráče od 8 let

Tato hra navazuje na úspěšnou hru Zombie Kidz a zdařile rozvíjí její koncept. Přichází s novými možnostmi a nápady, zároveň zachovává to, v původní hře dobře fungovalo, a to postupný rozvoj hry, obálky s novými pravidly a herním materiálem. Hra je o něco náročnější, takže ji ocení děti, které hrály Zombie Kidz, zároveň se ale jedná o samostatnou hru, kterou si dobře zahrajete bez znalosti té původní.

Odkaz: Braňte město ve hře Zombie Teenz (novinka)


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář