Hrajeme.cz
Nové hry

Svět Carcassonne navštívil Cirkus s manéží, artisty a cvičenými zvířaty

Carcassonne je stále populární stolní hra, takže není divu, že vyšlo nové rozšíření Cirkus, v pořadí již desáté. Zahrajete si ho samozřejmě jen se základní hrou, do níž ho začleníte úplně, nebo jen částečně, jak vám bude vyhovovat. Můžete ho také libovolně kombinovat se všemi ostatními rozšířeními hry Carcassonne. Je však potřeba dodat, že toto rozšíření je již připravené v nové grafice. K původnímu vydání bude sice pasovat, ale graficky nebude zcela ladit.

Rozšíření Cirkus přináší 20 nových kartiček krajiny, které obsahují místo pro manéž a cvičiště artistů. Do hry se přiřazují podle obvyklých pravidel. Pod figurku šapitó se skrytě vkládá žeton zvířete. Když je později ve hře přiložena nová kartička s místem pro manéž, původní se vyhodnotí. Za každou figurku na kartičce manéže či na 8 sousedních kartičkách dostanete tolik bodů, kolik ukazuje žeton zvířete.

Na kartičky s cvičištěm artistů pokládáte své figurky jako obvykle nebo je položíte na cvičiště a uděláte z nich artisty. Když jsou na cvičišti tři, postavené do pyramidy na sebe, mohou být vyhodnoceny, ale ne hned, v některém dalším tahu, kdy některý hráč neumisťuje na plán figurku. Za každou figurku obdržíte 5 bodů.

V rozšíření je navíc figurka ředitele. Používá se na cesty, louky, města i kláštery jako ostatní figurky (ne jako artista). Je-li území uzavřeno, dostane příslušný hráč nejprve body jako obvykle, následně 2 body za každou cirkusovou kartičku v okolí.

Nové rozšíření přináší několik nových taktických možností do hry, které můžete využít.

Herní materiál.Kartičky krajiny.Šapitó.

Související články:

Carcassonne v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář