Hrajeme.cz
Kluby a herny

Svět deskových her se představuje

Na tomto místě představujeme vybrané obchody, ve kterých vám dobře poradí s výběrem her. Jejich odbornost jsme si ověřili, takže je můžeme doporučit. Svět deskových her je jedním z nejdéle fungujících specializovaných obchodů u nás. Od října ho najdete v nových prostorách na Kubánském náměstí v pražských Vršovicích.


Svět deskových her za necelý rok oslaví již deset let existence. Na začátku šlo o ryze internetový obchod, který majitel provozoval při běžném zaměstnání. Hry jste si mohli nechat poslat poštou nebo vyzvednout u něj doma. S rozšiřující se nabídkou a obratem se ukázalo, že čtvrté patro bez výtahu není to pravé. Obchod tak postupně působil v Krymské ulici (ještě před tím, než se stala populární), poté v Žitomírské a od letošního podzimu jej najdete na Kubánském náměstí.

Obchod provozuje znalec moderních, ale i klasických her, který vám ochotně pomůže vybrat správnou hru pro vás či vaše blízké. Původně se věnoval klasickým hrám, zejména šachu. K moderním hrám se dostal náhodou skrze Osadníky již v roce 1999. Od té doby žije ve světě deskových her téměř neustále. A jeho nadšení a zápal je vidět v obchodě i v herně, která je součástí obchodu.

Co obchod nabízí

Nabízíme společenské hry a logické hlavolamy. Najdete zde oblíbené hity českých vydavatelů, ale i dovozové hry pro fajnšmekry. Spolupracuje s mnoha malými i velkými vydavateli z celého světa. Aktuálně má skladem více než 2000 různých titulů.

Obchod původně začínal s hrami pro dospělé, které jeho provozovatel sám dobře znal. Během let ale nabídku postupně rozšiřoval i na další hry více rodinné a nyní nevynechává ani dětské hry. V tomto obchodě mají rádi hry, které nabízejí víc než jen házení kostkou a posun figurky po plánu, a proto zde některé hry nenajdete.

„Největší odměnou je pro nás spokojený a vracející se zákazník,“ říká majitel obchodu. Když se mu váš výběr hry nezdá, raději vám nákup rozmluví a nabídne vám něco vhodnějšího. Většinu her si sám vyzkoušel a zejména u dětských her může svá doporučení opřít o množství partií sehraných v herně i jinde.

Svět deskových her totiž není jen obchod. V zadní části prostor se skrývá herna, kde si můžete hry před nákupem vyzkoušet. Pořádají se zde herní odpoledne, večery, turnaje v různých hrách a další akce. Zahrát si můžete zhruba tisíc různých her od malých karetek, přes dětské a rodiné hry až k velkým a náročným hrám pro dospělé.

Otevírací doba: Po, Út, Čt 12–18, Pá 13–17 hodin

Kontakty:

 

 

Komentář redakce: Kdo si najde cestu do Světa deskových her, ten se do něj bude rád vracet. Důvodem bude široká, ale prověřená nabídka her, především však fundovaný a ochotný přístup k zákazníkům. Většinu her si zde můžete vyzkoušet a vybrat skutečně tu, která vás bude bavit. U obchodu se dá dobře zaparkovat, takže nemusíte mít obavy přijet autem. Pražskou MHD se ale k obchodu také dobře dostanete.


Mohlo by vás také zajímat

2 komentáře

Pozvánka: Turnaj ve hře Star Realms v Praze | Hrajeme.cz 20.3.2016 at 14:58

[…] Svět deskových her vás zve na turnaj v deck-buildingové karetní hře Star Realms (viz také recenze). Proběhne v sobotu 9. dubna od 13 do 18 hodin. Z kapacitních a organizačních důvodů doporučujeme přihlásit se na turnaj předem e-mailem či telefonicky. Časový harmonogram bude upřesněn později. Turnaj je přístupný i novým zájemcům o hru. Pravidla hry jsou jednoduchá a zájemcům je rádi před turnajem vysvětlíme. Pro každého účastníka je připravena promokarta. A pro vítěze jsou přichystané malé ceny. […]

Lords of War jsou připraveni k bitvě na vašem stole | Hrajeme.cz 17.1.2016 at 22:35

[…] Lords of War připravil v českém vydání Svět deskových her. Je to první vydavatelský počin tohoto obchodu, který se specializuje na moderní společenské […]

Připojte svůj komentář