Hrajeme.cz
Nové hry

Karetní Hra o trůny může začít

Hra o trůny: karetní hra je čerstvá novinka, která právě míří do obchodů. České vydání připravil Blackfire podle druhé edice hry od Fantasy Flight Games, která měla premiéru v říjnu. Jedná se o základní sadu živé karetní hry (LCG), která je určena pro 2–4 hráče od 14 let. Stejně jako její předloha – fantasy sága od G. R. R. Martina Píseň ledu a ohně – je i tato karetní hra o politice, bojích, intrikách a zradách. Hrát budete za jednotlivé rody ze Sedmi království, které soupeří o moc a slavný Železný trůn. Hra je určena především náročnějším hráčům. I když základní principy nejsou složité, správně ji zahrát tak, abyste uspěli, může být oříšek.

Hra-o-truny-karetni-hra-boxJiž základní sada vám poskytne bohatý herní zážitek a je ideální vstupní branou do této hry. Postupně budou vycházet rozšiřující herní balíčky s 60 kartami (kapitoly) a velká krabicová rozšíření, která přinesou do hry nové možnosti. Tím, že se jedná o LCG, obsah všech rozšíření bude vždy pevně daný. Dobrou zprávou je, že rozšíření bude Blackfire vydávat hned, jak budou k dispozici, bez zbytečného čekání. A již v průběhu příštího roku jich vyjde celá řada.

Každý hráč si volí jednu z osmi frakcí, které soupeří o vliv. Může hrát za rod Starků, Targaryenů, Baratheonů, Lannisterů, Greyjoyů, Martellů či Tyrellů a bojovat o ovládnutí Železného trůnu nebo zvolit Noční hlídku. Každý hráč má k dispozici dva balíčky karet: dobírací balíček s kartami postav, míst, doplňků a událostí, které mu poskytují sílu, a balíček plánů, který určuje dlouhodobou strategii. Ve hře zvítězí ten, kdo jako první shromáždí 15 žetonů moci.

Hra-o-truny-karetni-hra_karta-VarysHra-o-truny-karetni-hra_karta-MalicekKarty mají krásné ilustrace, které vycházejí z knižní předlohy. Základní sada obsahuje 234 karet, žetony zlaťáků, vlivu a moci. Do hry vás uvede Průvodce hrou a v Přehledu pravidel najdete odpovědi na to, jak řešit konkrétní situace. Následující video vás na příkladu hry naučí základní principy a ukáže vám jednotlivé typy karet a jejich používání ve hře.

Hra je určena především dvěma hráčům. S jednou sadou si zahrajete až ve 4 hráčích formát bitva. Při použití dvou sad si můžete zahrát až v šesti hráčích.

Pokud vás hra zaujme, můžete se zúčastnit turnajů, které se budou konat v průběhu příštího roku po celé republice.

 

Video tutorial ke Hře o trůny s českým dabingem (délka videa: 17:00 min.):

Hra o trůny: karetní hra v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

5 komentáře

Začínáme s LCG Hrou o trůny – 2. část | Hrajeme.cz 3.3.2016 at 17:24

[…] Karetní Hra o trůny může začít (novinka) […]

Začínáme s LCG Hrou o trůny – 1. část | Hrajeme.cz 29.2.2016 at 21:54

[…] Určitě jste se už někdy setkali se ságou Píseň ledu a ohně od G. R. R. Martina, a pokud ne, nejspíš jste někdy narazili na seriál Hra o trůny, který ze ságy čerpá a přenáší ji na obrazovky v televizní podobě. Karetní Hra o trůny není prvním herním zpracováním tohoto tématu, již existuje několik deskových her, ale my se dnes budeme věnovat právě této (relativně) nové karetní hře. Díky Blackfire nedávno vyšla v češtině druhá edice této hry (viz článek Karetní Hra o trůny může začít). […]

Deskofobie recenzuje Hru o trůny: karetní hru | Hrajeme.cz 12.1.2016 at 21:36

[…] Karetní Hra o trůny může začít (novinka) […]

Deskofobie představuje Hru o trůny: karetní hru | Hrajeme.cz 5.12.2015 at 23:35

[…] Karetní Hra o trůny může začít video Novinka […]

Připojte svůj komentář