Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

This War of Mine vás nenechá chladnými

Další z velmi očekávaných her letošního roku This War of Mine dorazila do našich krajin. Potěšilo to všechny, kdo se na ni těšili a chtěli si ji nechat nadělit pod stromeček. Jedná se o kooperativní hru pro 1–6 hráčů od 18 let, kterou v češtině vydalo Albi. Hra byla vytvořena motivy počítačové hry stejného jména. Ve hře představujete skupinu civilistů, kteří se snaží přežít v obleženém městě. Herní mechanismy jsou hodně provázané s příběhem. Zažijete, co to znamená žít ve městě uprostřed války. Čeká na vás řada nelehkých rozhodnutí, morálně vypjaté situace i brutální scény. To je také důvod, proč je hra určena dospělým hráčům.

Hra obsahuje velký herní plán s domem, který představuje váš úkryt. Se základními pravidly se seznámíte celkem rychle. Najdete je v brožuře nazvané Deník. Můžete se pustit rychle do hry. Doplňující pravidla a modifikace přináší karty, kterých je ve hře větší počet různých druhů, a v Knize příběhů. Jak už jistě tušíte, herně je hra náročná. Musíte počítat s tím, že vás bude stavět před nelehká rozhodnutí, která hře dodávají silnou atmosféru. Hned tak neuspějete, takže se do hry budete pouštět vícekrát.

 

Kooperativní princip přináší specifické nastavení. Hráči se střídají v roli vůdce skupiny. Jedině on může manipulovat s herními komponenty a činit konečná rozhodnutí. Těm však předchází diskuse mezi hráči. Důležitým prvkem hry je Kniha příběhů, která obsahuje velké množství situací. Odkazují na ně různé karty a díky nim a vašim rozhodnutím bude každá hra jiná, resp. budete rozvíjet jiný příběh.

Svým konceptem se jedná o jedinečnou hru, neváhejte si ji vyzkoušet.

V sobotu 16. prosince proběhla v Městské knihovně v Praze příjemná akce, na které Albi novinku představilo, bylo možné si ji vyzkoušet i zakoupit. Zároveň Albi představilo novinku, kterou chystá již na jaro 2018. V češtině vyjde velká, výpravná hra Lords of Hellas.

Na jaře přijdou Lords of Hellas.

Související články:

This War of Mine v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář