Hrajeme.cz
Herní oceněníPřečtěte si

Vyhlašujeme Doporučené hry Hrajeme.cz 2016

Herních novinek vychází hodně, a to je dobře, každý si může vybrat tu svou hru, která ho bude bavit. Ne ale každý má čas vyzkoušet všechno. Proto jsme oslovili zkušené hráče a herní odborníky, aby nám pomohli pravidelně vybírat nejlepší novinky za uplynulé roční období.

Pro začátek jsme se zaměřili na hry, které u nás vyšly v uplynulém roce, konkrétně od 1. července 2015 do 30. června 2016. Vybrali jsme ty hry, které nás zaujaly a které považujeme za natolik kvalitní, abychom vám je mohli doporučit. Doporučené hry se zároveň kvalifikovaly mezi hry, z nichž jsme zvolili vítěznou hru roku 2016: HVĚZDU Hrajeme.cz. Tuto cenu vyhlásíme ve středu 21. září na slavnostním večeru, kde také představíme porotu. Přijďte se podívat (prosíme jen o registraci a odpověď v anketě, která hra podle vás zvítězí nebo nám napište na redakce@hrajeme.cz).

Doporučené hry vám budeme přinášet každé tři měsíce. Vybírat je budeme z aktuálních novinek vydaných u nás.


Stříbrnou hvězdu Hrajeme.cz DOPORUČUJE za rok 2016 udělujeme těmto hrám (v abecedním pořadí):

Dr. Heuréka

Dr-Heureka-boxcz-web– pro 2–4 hráče, hra je určena pro děti a rodinné hraní

Jedná se o rychlou a kvalitně připravenou akční hru, ve které uplatníte logiku, ale i šikovnost. Na hře oceňujeme, že je živá a zaujme děti i dospělé, je jednoduchá, rychlá, a přitom není triviální. U dětí rozvíjí logické myšlení, soustředění na úkol a jemnou motoriku.

Odkaz: Dr. Heuréka v katalogu Hrajeme.cz

 

Krycí jména

Krycí-jména-box– pro 2–8 hráčů, hra je určena pro rodinné hraní i náročnější hráče

Tato týmová asociační hra je založena na jednoduchém principu hádání slov na základě nápovědy. Oceňujeme na ní to, že si dobře zahrajete v rodinném kruhu i s náročnějšími hráči a že dokáže zaujmout i toho, kdo hry moc nevyhledává. Dobře funguje v jakémkoliv počtu hráčů, nejlépe pak ve 4–6 (i v lichém počtu). Jedná se o chytrou hru, která dokáže vtáhnout a je zábavná i při opakovaném hraní.

Odkaz: Krycí jména v katalogu Hrajeme.cz

 

Marco Polo

Marco_Polo-Box– pro 2–4 hráče, hra je určena pro náročnější hráče

U této strategické hry pro náročnější hráče oceňujeme její velkou variabilitu a znovuhratelnost. Každý hráč vstupuje do hry s jinou postavou, která mu poskytuje specifickou výhodu. Pokaždé tak musí znovu promýšlet svou strategii a zohledňovat i to, jak hrají ostatní. Zájemcům doporučujeme, aby si stáhli FAQ, která upřesňují některé nejasnosti v pravidlech.

Odkaz: Marco Polo v katalogu Hrajeme.cz

 

Star Realms

Star-Realms-box-cz– pro 2 hráče, pro rodinné hraní

Star Realms je dynamická deck-buildingová hra (vytváření herního balíčku během hry). Díky dynamické nabídce karet a systému dodatečných efektů ve hře v podstatě nejsou slabé karty. Hra má přístupná pravidla, je rychlá a chytlavá především pro kluky a fanoušky sci-fi.

Odkaz: Star Realms v katalogu Hrajeme.cz

 

Through the Ages: Nový příběh civilizace

Through-the-Ages-Novy-pribeh-civilizace-nahled– pro 2–4 hráče, hra je určena pro náročnější hráče

Tuto hru považujeme za jednu z nejlepších her vůbec. Zároveň musíme upozornit na to, že se jedná o komplexní hru pro náročné hráče, kteří vyhledávají strategické hry s velkou škálou možností a minimem náhody. Pokud se do ní ponoříte, umožní vám zažít rozvoj civilizace od starověkých základů po svět moderních technologií. Nová edice doladila hru jak po grafické, tak herní stránce.

Odkaz: Through the Ages: Nový příběh civilizace v katalogu Hrajeme.cz

 

Vše nej!

Vše-nej-box3d– pro 3–8 hráče, hra je určena pro rodinné hraní i náročnější hráče

Vše nej! je jednoduchá, vtipná a zábavná hra pro příležitostné i zkušené hráče. Bude vás bavit v rodinném kruhu s dětmi i s přáteli. Pomůže také hravě a nenásilně prolomit ledy ve skupině, která se zatím moc nezná. Dozvíte se o svých spoluhráčích mnoho nového.

Odkaz: Vše nej! v katalogu Hrajeme.cz

 

Zámky šíleného krále Ludvíka

Zámky_krále_Ludvíka-box– pro 2–4 hráče, hra je určena pro rodinné hraní i náročnější hráče

V této hře si každý hráč postaví svůj vlastní originální zámek z různorodých dílků místností a staveb. Zábavný je právě proces budování, protože se musíte rozhodovat, který dílek zvolit a kam ho umístit i vzhledem k vašemu celkovému záměru, abyste získali co nejvíce bodů. Hra je přístupná příležitostným hráčům a ocení ji i ti náročnější.

Odkaz: Zámky šíleného krále Ludvíka v katalogu Hrajeme.cz

 

Hodně jsme v porotě diskutovali o třech velkých kooperativních hrách, které u nás během posledního roku vyšly. Jsou to Eldritch Horror, Robinson Crusoe: Dobrodružství na proklatém ostrově a Zima mrtvých: Cesty osudu. Každá z těchto her má své kvality a hráčské příznivce, které jsou dány osobními preferencemi. Rozhodli jsme se proto doporučit všechny tyto hry. Zároveň upozorňujeme, že se jedná o hry pro náročné hráče, kteří ocení jejich epický rozměr a to, že se jedná o propracované a obtížné hry.

Eldritch Horror

Eldritch-Horror-nahled– pro 1–8 hráčů, hra je určena náročnějším hráčům

Eldritch Horror je epická kooperativní hra zasazená do hororového světa, která pěkně navozuje atmosféru konce světa a pro hráče se stává opravdovou výzvou. Hra je modernější, jednodušší, rychlejší (ne nutně) a řeší některé „nedostatky“ hry Arkham Horror, která byla inspirací pro její vznik. Tuto hru ocení především fanoušci hororových povídek H. P. Lovecrafta.

Odkaz: Eldritch Horror v katalogu Hrajeme.cz

 

Robinson Crusoe: Dobrodružství na proklatém ostrově

Robinson-Crusoe-boxcz– pro 1–4 hráče, hra je určena náročnějším hráčům

Robinson Crusoe je velmi náročná dobrodružná kooperativní hra, která dokáže být na hráče tvrdá. Má však výbornou atmosféru spojenou se silným tématem ztroskotání na pustém ostrově. Znovuhratelnost podporuje kromě náročnosti i využití herních mechanismů, například systém dobrodružství. Tuto hru považujeme za jednu z nejlepších her pro jednoho hráče.

Odkaz: Robinson Crusoe v katalogu Hrajeme.cz

 

Zima mrtvých: Cesty osudu

Zima-mrtvych-box-cz-nahled– pro 2–5 hráčů, hra je určena náročnějším hráčům

Zima mrtvých je tematická kooperativní hra se silným hororovým příběhem, ale také se skrytým zrádcem. Je to dynamická hra, která vás stále udržuje v napětí a vede ke spolupráci a řešení nenadálých situací. Zároveň vás nenechá v klidu vědomí, že ve skupině může být někdo, kdo jí škodí. A tak musíte volit mezi přežitím lidstva a vlastním prospěchem.

Odkaz: Zima mrtvých v katalogu Hrajeme.cz

 

Související článek:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář