Hrajeme.cz
Chystá se

V prosinci očekávejte Plyšovou hlídku

Ukázka hry na veletrhu v Norimberku (2018).

Jednou z ohlášených letošních novinek, na kterou se obzvláště těším, je Plyšová hlídka. Tento název ve vás může evokovat Noční hlídku, první díl fantasy pentalogie Sergeje Lukjaněnka, Rembrandtův obraz stejného jména nebo třeba Noční hlídku z populární ságy Hra o trůny či komiksovou Myší hlídku Davida Petersena. S žádným z těchto děl nová hra nesouvisí, ale spojuje je to, že za každým stojí originální zpracování a příběh. A taková bude i Plyšová hlídka, v originále Stuffed Fables. Půjde o kooperativní, tematickou hru určenou pro 2–4 hráče, kterou si nejlépe zahrajete s dětmi zhruba od 7 let.

Ukázka hry na veletrhu v Norimberku (2018).

S Plyšovou hlídkou jsem se mohl seznámit na veletrhu v Norimberku. Na první pohled mě zaujala svým zpracováním. Přináší totiž rozsáhlou knihu dobrodružství a detailně zpracované figurky hraček. Kniha obsahuje řadu scénářů, které jsou uspořádány tak, že na jedné straně je zadání hry s cílem, úkoly a speciálními pravidly a na druhé straně je herní plán pro dané dobrodružství. Vše je tedy na jednom místě v knize, která postupně odhaluje své příběhy díky hráčům. Každá stránka je jedna kapitola.

Ve hře představujete statečné hračky, které se snaží zachránit dítě ze spárů pána zla. Musí přitom překonávat nejrůznější překážky, bojovat s miniony a prozkoumávat svět plný nečekaných nebezpečí a překvapení. Každá postava má své unikátní dovednosti, jak to u podobných her bývá. Hra vám může připomínat jinou kooperativní hru Mice and Mystics, za kterou také stojí Plaid Hat Games. Plyšová hlídka ale bude jednodušší a přístupnější pro hraní s dětmi.

České vydání připravuje MindOK na začátek prosince, již pilně pracuje na překladu. Především kniha dobrodružství si vyžádá čas a pečlivou práci. Je ale na co se těšit, i když hra nebude nejlevnější.

Ukázka hry na veletrhu v Norimberku:


Související odkazy:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář