Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Ve hře Citadela zvítězí ten, kdo přelstí soupeře a vybuduje město

MindOK vydal v nové edici karetní hru Citadela, ve které každý hráč buduje své město. Je to již herní klasika od Bruna Faiduttiho. Nově ji máme k dispozici v DeLuxe edici v nové grafické podobě a většími kartami. Je také obohacena o nové karty. Můžete si proto zahrát až v 8 hráčích. Pravidla umožňují i hru ve 2 hráčích, ale nejvíce si ji užijete ve 4–5 hráčích. Uspěje ten, kdo dokáže přelstít všechny ostatní.

V původní hře nebylo herního materiálu zapotřebí mnoho: sada karet – postavy, karty budov a nápovědní kartičky – a zlaté mince. DeLuxe edice je vybavena bohatěji. Především karet je více. Krabice obsahuje základní hru, a také původně samostatné rozšíření Temná země s novými postavami a budovami. Kromě toho zde najdete i další rozšiřující karty. Navíc zde jsou žetony s obrázky postav, abyste měli přehled o tom, které jsou ve hře.

 

Cílem hráčů je postavit své město, ve kterém budou lepší (tzn. hodnotnější) stavby, než budou mít soupeři. Musí jich být alespoň osm (jakmile někdo postaví osmou budovu, kolo se dohrává a hra končí). Každá budova však něco stojí a ty hodnotné jsou obzvlášť drahé, a žoldnéř vám některou může zbořit, další postavy zas mohou škodit jiným způsobem.

Hra je založena na tom, že si v každém kole vyberete jinou postavu a využijete její efekt. Děje se tak tajně a musíte přitom odhadovat, jaké postavy si nejspíš vyberou soupeři, aby nepřekazili vaše plány. Když to dokážete, můžete hodně získat. Jednou tedy můžete hrát za obchodníka a získat víc zlaťáků, podruhé za zloděje a někomu jeho zlaťáky ukrást, potřetí za stavitele a postavit víc budov než ostatní.

 

Karty jsou graficky velmi pěkně provedené a je radost s nimi hrát. V DeLuxe edici jsou karty větší a mají modernější grafiku. Hra má díky krásným ilustracím výbornou atmosféru. Citadela je výborná hra, která má stále své kouzlo. Výhodou DeLuxe edice je, že máte vše pohromadě a máte spoustu možností, jak si hru obměnit a zpestřit. Doporučuji pro rodinu i pro hraní s přáteli.

Související články:

Citadela v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář